"Taki seks jest lepszy". Rada ekspertki zdziwi wielu

Ekspertka twierdzi, że seks z byłym może być dobrym pomysłem
Ekspertka twierdzi, że seks z byłym może być dobrym pomysłem

03.05.2023 20:03, aktual.: 03.05.2023 21:29

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

- Pójście do łóżka z byłym może być dobrym pomysłem - twierdzi dr Nicole McNichols, która dzieli się poradami dotyczącymi seksu i związków na Instagramie. Wymienia trzy powody, dla których warto to zrobić. Nie wszyscy się z nią zgadzają.

Zdaniem wielu, uprawianie seksu z byłym nigdy nie jest dobrym pomysłem. Złamane serce, żal i niedokończone sprawy... W takim układzie jest po prostu zbyt wiele emocji. Dr Nicole McNichols twierdzi jednak, że taki seks może mieć wiele korzyści. Wymieniła konkretne ku temu powody, takie jak: dobra znajomość swoich ciał, swoboda i pragnienie ponownego połączenia. To wszystko ma sprawiać, że taki seks może być całkiem udany.

Trzy powody, aby pójść do łóżka z byłym

Po pierwsze, spanie z byłym może być satysfakcjonujące i bezpieczne - tłumaczy ekspertka. Podkreśla jednak, że dzieje się tak tylko wtedy, gdy obie strony już wyleczyły się ze związku, nadal sobie ufają i nie chowają w sobie resztek gniewu.

Po drugie, partnerzy znają już swoje ciała. - Oboje wiecie, co druga osoba lubi, a czego nie lubi, co może być zabawne, a co zdecydowanie nie wchodzi w grę. Wiecie już także, jak odczytywać nawzajem sygnały seksualne, dzięki czemu seks jest po prostu lepszy - mówi dr Nicole McNichols.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Po trzecie – seks z byłym może być częścią procesu powrotu do siebie, jeśli obie strony są tym zainteresowane. - Podczas seksu odbywa się dużo komunikacji, nawet jeśli w rzeczywistości nie wypowiada się żadnych słów - twierdzi eksperka.

Seks z byłym - na to uważaj

Kobieta zwróciła jednak uwagę na to, że nie w każdym przypadku seks z byłym będzie dobry. - Po pierwsze, kluczowe są komunikacja i szacunek - zaznaczyła.

Należy pamiętać, że rozstania zazwyczaj bywają trudne i bolesne, a między partnerami jest wiele niedokończonych spraw. Dlatego pójście do łóżka z byłym może w niektórych przypadkach na nowo rozdrapać dawne rany i sprawić jeszcze większy ból.

Wideo na Instagramie zebrało setki polubień, ale opinie na ten temat są podzielone. "Robiłam tak. To było bardzo uzdrawiające i pomocne" - stwierdziła jedna z komentujących. "Nie sądzę, żebym kiedykolwiek nawet rozważała seks z byłym" - napisała inna.

Źródło artykułu:WP Kobieta
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (98)