Trwa ładowanie...
d2teokv
Megafon.pl
Ludzie

Joan Collins: Thandie Newton nie była wykorzystywana

Joan Collins nie zgadza się z opinią Thandie Newton, która uważa, że jako nastolatka była wykorzystywana seksualnie przez reżyserów i producentów.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Joan Collins: Thandie Newton nie była wykorzystywana
(AFP)
d2teokv

Joan Collins nie zgadza się z opinią Thandie Newton, która uważa, że jako nastolatka była wykorzystywana seksualnie przez reżyserów i producentów. W wywiadzie dla CNN.com Newton opowiedziała o swoich doświadczeniach z lat młodości, kiedy stawiała pierwsze kroki w branży filmowej.

- Miałam 16 lat, dopiero co wyszłam ze szkoły i szukałam szczęścia w branży - wspomina aktorka. - Mogę z pełną odpowiedzialnością wyznać, że zostałam wtedy skrajnie uprzedmiotowiona. Tak chyba miałam się czuć. Wykorzystywano mnie seksualnie, oczekiwano konkretnych zachowań na przesłuchaniach... Jeden reżyser kazał mi rozchylić nogi i jedną zarzucić na poręcz fotela, a kamerą zaglądał mi pod spódniczkę. To było okropne.

Na 80-letniej Joan Collins, czyli pamiętnej Alexis z "Dynastii", historie młodszej koleżanki nie robią żadnego wrażenia.

d2teokv

- To jest seksualne wykorzystywanie? Proszę was. Wykorzystywane to są dzieci sprzedawane do domów publicznych, a nie nastolatki, na które ktoś gwizdnie albo które ktoś poderwie - ocenia Collins. - To część dorastania, coś, o czym rodzice nie mówią swoim dzieciom. Kiedy moja siostra miała 13 lat, a ja 17, pewien bardzo znany gwiazdor filmowy łaził za nami po całym Cannes, żeby tylko nas poderwać. Pamiętajcie, dziewczęta. To wy macie władzę, nie mężczyźni.

Dorobek Joan Collins zamyka gościnny występ w serialu "Sposób użycia". Thandie Newton możemy podziwiać obecnie w telewizyjnym cyklu "Rogue".

(Megafon.pl/ma)

POLECAMY:

* Ministrowie na kursach antyseksizmu*

* Seksistowskie obelgi karane mandatami*

* Atrakcyjne kobiety przegrywają w staraniach o "męską" pracę*

d2teokv

Podziel się opinią

Share

d2teokv

d2teokv