GwiazdyJoanna Babynko, 2 Wicemiss Polski 2018 zdobyła tytuł 3 Wicemiss Tourism International 2019 podczas konkursu rozgrywanego w Kuala Lumpur w Malezji.

Joanna Babynko, 2 Wicemiss Polski 2018 zdobyła tytuł 3 Wicemiss Tourism International 2019 podczas konkursu rozgrywanego w Kuala Lumpur w Malezji.

Joanna Babynko, 2 Wicemiss Polski 2018 zdobyła tytuł 3 Wicemiss Tourism International 2019 podczas konkursu rozgrywanego w Kuala Lumpur w Malezji.
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe

12.11.2019 12:57

Można śmiało powiedzieć, że Joanna Babynko kolekcjonuje szarfy i tytuły. W wyborach regionalnych Miss Podlasia została 1 Wicemiss i Miss Foto, a podczas konkursu półfinałowego Miss Polski - Miss Kozienic. W czasie grudniowej Gali Finałowej wywalczyła tytuły 2 wicemiss Polski, Miss Widzów Polsatu i Miss Polski Wirtualnej Polski. Teraz przyszedł czas na laury w konkursach międzynarodowych.

Joanna Babynko ma 23 lata, 178 cm wzrostu, wymiary 90/64/95, brązowe oczy i ciemne włosy. Pochodzi z Sokółki, Jest absolwentką studiów pielęgniarskich z doświadczeniem na oddziale ratunkowym Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego w Białymstoku.

Obraz
© Materiały prasowe

Piękność w kimonie

Przez wiele lat Asia wyczynowo trenowała karate WKF. Wielokrotnie stawała na podium w Karate Shotokan podczas Pucharu Polski czy Mistrzostw Polski. Jest wicemistrzynią Europy w Kumite Drużynowym Kadetek na Mistrzostwach Europy Karate Shotokan 2013 i brązową medalistką w Kumite Indywidualnym na tych samych zawodach. To właśnie sport nauczył ją odwagi i pewności siebie.
- Ponieważ na tatami byłam sama, musiałam samodzielnie podejmować decyzje i radzić sobie ze stresem, presją i obserwacją widzów, co potem bardzo przydało mi się na scenie – mówi wicemiss Polski 2018.

Asia rekreacyjnie pływa, jeździ na nartach a ponieważ lubi próbować nowych rzeczy, połączyła te dwa sporty i nauczyła się pływać na nartach wodnych. Próbowała też windsurfingu i wspinaczki. W telewizji ogląda skoki narciarskie, siatkówkę i Serie A. Kibicuje Juventusowi Turyn.

Obraz
© Materiały prasowe

Pierwszy wyjazd do Azji

Asia spędziła w Malezji ponad dwa tygodnie. To była najdalsza podróż w jej życiu i pierwsza do Azji. Niestety nie miała czasu na indywidualne zwiedzanie, bo jej grafik być ściśle zaplanowany i wypełniony, ale organizatorzy przeznaczyli dwa dni na wycieczki, więc udało jej się zobaczyć najczęściej odwiedzane miejsca.
- Jestem pod ogromnym wrażeniem Kuala Lumpur i Ipoh, to przepiękne miejsca! - zachwyca się Asia wspominając słynne wieże Petronas Twin Towers i Menara KL Tower! - Na zdjęciach wyglądają inaczej niż w rzeczywistości. Ponieważ mam zdecydowany niedosyt Malezji wiem, że na pewno tam wrócę. Zakochałam się w kuchni azjatyckiej, jest całkowicie inna niż w Polsce. Spróbowałam tak wielu rzeczy, czasami nawet nie byłam świadoma, co jem. A owoce-mniam! Już za nimi tęsknię.

Obraz
© Materiały prasowe

Przyjaźnie na całe życie

Podczas zgrupowania Joasia mieszkała z kandydatkami z Ugandy i Boliwii. Najbardziej zaprzyjaźniła się z kolei z reprezentantkami Czech, Tajwanu, Filipin i Finlandii oraz jedną z opiekunek. Ale tak naprawdę z wszystkimi miała dobry kontakt.- Nie było między nami zawiści ani niezdrowej rywalizacji, trzymałyśmy się razem – opowiada wicemiss Tourism International 2019. – Ale faktycznie z wymienioną grupą miałam bliższe relacje. Teraz czekam, kiedy dziewczyny odwiedzą mnie w Polsce!

Obraz
© Materiały prasowe

Niespodziewany sukces

Kiedy Asia usłyszała na scenie „Poland” jej pierwszą myślą było, czy na pewno się nie przesłyszała. Nie przypuszczała nawet, że może znaleźć się wśród koronowanych głów, więc niedowierzanie i szok mieszały się ze szczęściem. - Gdy wyszłam na środek sceny, miałam milion myśli w głowie, ale jedna wracała co chwilę- czy to sen, czy to się dzieję naprawdę? Całkowicie nie spodziewałam się takiego wyróżnienia! To była bardzo miła niespodzianka.Poza szarfą i diademem Asia dostała nagrodę pieniężną i nagrody rzeczowe od sponsorów. Przede wszystkim jednak przeżyła niesamowitą przygodę i poznała wielu ludzi, których nigdy nie zapomni. A tego nie da się wycenić.

Obraz
© Materiały prasowe
Źródło artykułu:Materiał Partnera
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także