Trwa ładowanie...
d29egnt

Joanna Brodzik o rodzicach w internecie: Umieszczają zdjęcia dzieci, potem nie mają nad tym kontroli

Aktorka powiedziała agencji informacyjnej Newseria, że w obecnych czasach powinniśmy szczególnie chronić nasz wizerunek w internecie. Według Joanny Brodzik taką wiedzę należy też przekazać dzieciom.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
06-10-2014 WarszawaPremiera spektaklu Di, Viv i Rosefoto: Daniel Wysocki/ONS
06-10-2014 WarszawaPremiera spektaklu Di, Viv i Rosefoto: Daniel Wysocki/ONS (ONS.pl)
d29egnt

Powszechny dostęp do Internetu jest dobrodziejstwem, ale oczywiście rodzi też pewne problemy i wyzwania. Zauważa to Joanna Brodzik, która sądzi, że choć wzrosła nasza świadomość na temat potrzeby ochrony wizerunku w sieci, to musimy się jeszcze jako społeczeństwo wiele nauczyć.

''Nie pozwalamy, żeby ktoś nam z domu wynosił telewizor czy lodówkę, więc trzeba się teraz nauczyć, żeby nikt nie wynosił nam wiedzy o nas bez naszej zgody, żeby nikt nie wynosił naszych danych, naszych prywatnych zdjęć''- stwierdziła. Aktorka zauważa, że powinniśmy edukować w tej kwestii również nasze dzieci. Jednak, aby móc to zrobić, najpierw powinniśmy sami wiele nadrobić, bo choć dorosłych niejednokrotnie przeraża to, jak swobodnie poruszają się w internecie ich dzieci, to nie zauważają własnych, nieodpowiedzialnych zachowań.

''Z drugiej strony to są ludzie, którzy niefrasobliwie upubliczniają zdjęcia swoich dzieci, nie mając kontroli nad tym kto, kiedy i w jakim kontekście może ich użyć. Myślę, że w tym względzie edukacja bez żadnego tabu jest podstawą''– stwierdziła Joanna Brodzik.

d29egnt

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d29egnt

Podziel się opinią

Share

d29egnt

d29egnt