Trwa ładowanie...
d70r656

Joanna Pajkowska zakończyła rejs. Polka opłynęła świat bez zawijania do portów

Joanna Pajkowska to pierwsza Polka, której udało się samotnie opłynąć świat bez zatrzymywania się w portach. Pajkowska, która spędziła w morzu 216 dni i przepłynęła 50 tysięcy kilometrów, ma 61 lat.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Joanna Pajkowska ma 61 lat
Joanna Pajkowska ma 61 lat (East News)
d70r656

Joanna Pajkowska zakończyła swój samotny rejs dookoła świata wokół trzech wielkich przylądków. 61-letnia Pajkowska jest pierwszą Polką, która tego dokonała. Poza nią podobny rejs odbyło jedynie trzech polskich żeglarzy. Joanna Pajkowska wyruszyła z Gdyni 23. września ubiegłego roku. Rejs zakończyła dokładnie po 218 dniach żeglugi.

Końcówka jej rejsu nie należała do najprostszych. Joanna Pajkowska walczyła z bardzo trudnymi warunkami pogodowymi. "Już nie zwalniam, ten niż z południowej Irlandii przesuwa się bardziej na północ. Nie jest źle, dużo lepiej niż było w poniedziałek. Wieje do 36 węzłów, fale nie takie wielkie" – pisała na swojej stronie internetowej Joanna Pajkowska.

d70r656

To nie pierwszy sukces Polki. Joanna Pajkowska ma na koncie wiele prestiżowych zawodów i rejsów. W latach 1995, 1997 i 1999 brała udział w ważnych regatach Fastnet Race. Kilka razy podróżowała również samotnie dookoła świata. Za jeden z samotnych rejsów Pajkowska otrzymała najwyższe wyróżnienie Polskiego Związku Żeglarskiego – Honorową Złotą Odznakę PZŻ.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Zobacz także: 11 pytań o dyspozytorów linii wsparcia

d70r656

Podziel się opinią

Share

d70r656

d70r656