Trwa ładowanie...

Joga twarzy może odmłodzić cię nawet o kilka lat. A wykonasz ją w domu

Wydaje ci się, że joga twarzy jest zjawiskiem nieco naciąganym? Okazuje się, że ćwiczenie mięśni twarzy może mieć zbawienny wpływ na nasz wygląd. A nawet odmłodzić twarz o kilka lat!

Share
Joga twarzy może odmłodzić cię nawet o kilka lat. A wykonasz ją w domu
Źródło: 123RF.COM
d16r7lu

Sztuka "treningów" twarzy ma na celu zwiększenie rozmiaru mięśni, co w konsekwencji powoduje, że wygląda ona na pełniejszą i bardziej jędrną. Chociaż sceptycy do tej pory uważali taki zabieg za tani chwyt marketingowy, który gra na niepewności kobiet, nowe badania dowodzą co innego. Okazuje się, że codzienne, regularne ćwiczenie twarzy może zmniejszyć oznaki starzenia u kobiet w średnim wieku.

Naukowcy z Northwestern University w Chicago przeprowadzili badania, które dowiodły, że rutynowy 30-minutowy trening twarzy robiony przez 5 miesięcy, sprawia, że osoba wygląda na trzy lata młodszą. W badaniu wzięła udział grupa 27 kobiet w wieku od 40 do 65 lat. Wykonywały one 32 różne ćwiczenia - każde mniej więcej ok. 1 minuty. Ruchy obejmowały otwieranie ust, masowanie policzków końcami palców, uśmiechanie się bez pokazywania zębów i wiele innych.

d16r7lu

Po przeprowadzonym eksperymencie eksperci zostali poproszeni o to, aby oszacować wiek uczestników badania. Średni spadł z 50,8 do 48,1 lat.

- Zakładając, że wyniki te zostały potwierdzone w szerszym badaniu, znaleźliśmy sposób na to, aby za darmo odmłodzić własny wygląd. Takie ćwiczenia mogą uzupełnić inne zabiegi kosmetyczne o właściwościach antystarzeniowych - wyjaśnia autor eksperymentu, dr Murad Alam, profesor dermatologii na wcześniej wymienionym uniwersytecie.

"Face yoga" została opracowana przez Annelise Hagen - nauczycielkę jogi w Nowym Jorku w 2007 roku. Od tego czasu zyskała popularność i jest obecnie nauczana przez wielu specjalistów - istnieją nawet dedykowane studia fitness twarzy.

d16r7lu

Podziel się opinią

Share
d16r7lu
d16r7lu