Już nigdy jej nie wyrzucisz. Zawieś na kaloryferze i czekaj na efekt

Już nigdy jej nie wyrzucisz. Zawieś na kaloryferze i czekaj na efekt

Torebki po herbacie można wykorzystać w innym celu
Torebki po herbacie można wykorzystać w innym celu
Źródło zdjęć: © Adobe Stock
09.11.2022 14:35, aktualizacja: 09.11.2022 17:01

Herbaty w torebkach są bardzo popularne, bo pozwalają szybko przygotować ciepły i smaczny napój. Większość osób po zaparzeniu wyrzuca saszetkę, nie zdając sobie sprawy z tego, że z powodzeniem można ją jeszcze wykorzystać w innym celu.

Wiele osób nie wyobraża sobie dnia bez herbaty. Szczególnie teraz, gdy za oknami temperatura jest coraz niższa, ciepły napar to obowiązkowy punkt dnia. Wiele osób sięga po najprostsze i najszybsze rozwiązanie, czyli herbatę w torebkach. To wygodny sposób, ponieważ wystarczy jedynie zalać saszetkę i chwilę odczekać, nie zastanawiając się nad tym, czy do kubka wsypaliśmy odpowiednią ilość suszu.

Większość osób po zaparzeniu wyrzuca torebki do kosza. Warto jednak je zatrzymać i wykorzystać ponownie w domu. Efekt może niektórych zaskoczyć.

Zawieś torebkę po herbacie na kaloryferze

Po zaparzeniu herbaty, zużyta torebka może się przydać do walki z różnego rodzaju brzydkimi zapachami. Wystarczy umieścić ją na kaloryferze, poczekać aż wyschnie i położyć ją w miejscu, w którym unosi się nieprzyjemny zapach. Po pewnym czasie torebka go wchłonie. Torebki po herbacie można umieścić także w butach i pozostawić w nich na całą noc, a brzydki zapach zniknie. Powinna poradzić sobie także z przykrym aromatem w lodówce.

Torebkę po herbacie można nasączyć także ulubionym olejkiem eterycznym i powiesić ją na kaloryferze, tworząc tym samym tani i skuteczny odświeżacz powietrza. Sprawdzi się także np. klamce lub w innym miejscu mieszkania, a także w samochodzie. Ciepło kaloryfera spotęguje jednak efekt i zapach będzie zdecydowanie bardziej intensywny.

Inne zastosowania torebki po herbacie

Torebka po herbacie skutecznie usunie zapachy, które mogą pozostawać na dłoniach podczas gotowania, np. po krojeniu czosnku czy przygotowywaniu ryby. Wystarczy wytrzeć dłonie w saszetkę, a ta wchłonie brzydką woń.

Zużyte torebki przydadzą się także w usuwaniu tłuszczu z naczyń. Trzeba je wrzucić do wypełnionego ciepłą wodą zlewu lub miski i namaczać brudne naczynia przez kilkanaście minut. Po tym czasie zdecydowanie łatwiej je doczyścić.

Torebki po herbacie można również namoczyć w wodzie i powstałym wywarem podlać rośliny w ogrodzie, co powinno uchronić je przed infekcjami grzybiczymi.

Zapraszamy na grupę FB - #Samodbałość. To tu będziemy informować na bieżąco o wywiadach, nowych historiach. Dołączcie do nas i zaproście wszystkie znajome. Czekamy na was!

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl