Blisko ludziKampania #PassTheMic. Wielkie gwiazdy oddają swoje konta społecznościowe specjalistom od koronawirusa

Kampania #PassTheMic. Wielkie gwiazdy oddają swoje konta społecznościowe specjalistom od koronawirusa

Kampania #PassTheMic. Wielkie gwiazdy oddają swoje konta społecznościowe specjalistom od koronawirusa
Anna Podlaska

22.05.2020 09:37, aktual.: 25.05.2020 14:04

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Julia Roberts, Hugh Jackman, Millie Bobby Brown, Penelope Cruz, Sarah Jessica Parker – to jedne z gwiazd, które udostępnią na jeden dzień swoje konta społecznościowe specjalistom od koronawirusa. Kampania #PassTheMic ma na celu m.in. zaprzestanie szerzenia niesprawdzonych informacji o chorobie COVID-19.

"Pandemia zdominowała media społecznościowe i nasze codzienne rozmowy" – piszą organizatorzy kampanii #PassTheMic na swojej stronie i dodają, że uruchamiają akcję, aby zamiast teorii spiskowych i niesprawdzonych informacji szerzyć rzetelną, ekspercką wiedzę. W tym celu zaangażowali celebrytów z całego świata, aby udostępnili na jeden dzień swoje konta społecznościowe, tj. Instagram, Facebook, Twitter, i przekazali je ekspertom.

Julia Roberts bierze udział w akcji #PassTheMic

Wśród specjalistów pojawił się między innymi dr Anthony Fauci, amerykański lekarz i popularyzator wiedzy o chorobach zakaźnych, doradca prezydentów USA. Obok niego będzie można wysłuchać dr Tsion Firew z Uniwersytetu Columbia czy Ellen Johnson-Sirleaf (była prezydent Liberii – przyp. red.), która opowie, czego nauczyli się w trakcie pandemii wirusa Ebola i dlaczego należy ulepszać systemy opieki zdrowotnej.

Gwiazdą, która jako pierwsza udostępniła swoje konto dr Fauciemu, jest Julia Roberts. "Rzeczami, która pozwalają mi na optymizm, są: siła nauki, zdolność do opracowania planu działania, diagnostyki, szczepionek, terapii" – powiedział lekarz i popularyzator wiedzy o chorobach zakaźnych w rozmowie z Roberts. Dodał, że należy chronić osoby słabe, ponieważ to one mają największe kłopoty z wirusem.

Akcja jest częścią większej kampanii prowadzonej przez ONZ – ONE World – która wzywa do globalnego reagowania na pandemię w celu ochrony najbardziej dotkniętych populacji i wzmacniania systemu opieki zdrowotnej.

Zobacz także: Body mind z Agnieszką Aftyką. Poznaj najlepsze techniki relaksujące

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Źródło artykułu:WP Kobieta
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (2)