KancerSutra, czyli sztuka miłości w chorobie nowotworowej
Wielu pacjentów onkologicznych wraz z rozpoczęciem leczenia często rezygnuje z życia seksualnego. Fundacja Rak’n’Roll zachęca do uprawiania seksu i pokazuje, że pomimo choroby nowotworowej można i trzeba czerpać energię i radość z bycia razem.
Wielu pacjentów onkologicznych wraz z rozpoczęciem leczenia często rezygnuje z życia seksualnego. Fundacja Rak’n’Roll zachęca do uprawiania seksu i pokazuje, że pomimo choroby nowotworowej można i trzeba czerpać energię i radość z bycia razem.
Na początku leczenia obawy o życie i zdrowie są tak intensywne, że życie intymne schodzi na drugi plan. Nowotwór nie musi jednak oznaczać końca aktywności seksualnej. Istnieją bowiem setki sposobów na udany seks, nawet po mastektomii, czy ze stomią. Podczas choroby nie powinniśmy zapominać o tym, że intymność stanowi ważną sferę naszego życia, która wpływa pozytywnie na samopoczucie i wspomaga proces powrotu do zdrowia. Pomóc może nowa akcja edukacyjno-terapeutyczna Fundacji Rak’n’Roll - KancerSutra czyli sztuka miłości w chorobie nowotworowej.
KancerSutra to metoda jak opanować sztukę miłości w chorobie i jednocześnie nazwa nowej kampanii społecznej Fundacji Rak’n’Roll. Kampania skierowana jest przede wszystkim do kobiet chorujących na raka, a także do ich partnerów, których wsparcie w czasie leczenia jest szczególnie ważne. Projekt ma na celu pokazać, że pomimo choroby wciąż można prowadzić aktywne życie seksualne, a także dostarczyć profesjonalnego wsparcia parom, które z powodu raka przestały prowadzić udane życie seksualne.
W ramach kampanii pojawią się dwa spoty telewizyjne skierowane do mężczyzn i kobiet, zachęcające do zmiany podejścia do seksu i znalezienia przyjemności pomimo ograniczeń związanych z chorobą nowotworową. Kreacje mają na celu przede wszystkim wsparcie par w powrocie do bliskości i intymności w związku zgodnie z hasłem kampanii: „Jeżeli rak zabrał część Ciebie, całą resztę wypełnij radością”. Zaplanowano także kampanie prasową, internetową oraz warsztaty dla kobiet w największych miastach w Polsce.
Dostępna jest również strona internetowa www.kancersutra.pl, na której można znaleźć podstawowe informacje o problemie i porady, a także praktyczne informacje o gadżetach seksualnych, sztuczkach i pomysłach na udany seks. W ramach strony uruchomiona zostanie także anonimowa poradnia online obsługiwana przez ekspertów. Od września prowadzone będą warsztaty dla kobiet z seksuologami mające pomóc w przełamania barier w podejściu do życia seksualnego w trakcie lub po chorobie.
Kampania powstała we współpracy z ekspertami. Do kampanii zaangażowali się seksuolodzy: dr Alicja Długołęcka, Magdalena Fritz, psychoonkolog Mariola Kosowicz, onkolog-ginekolog dr Bogusław Lindner, a także edukator seksualny Anna Moderska. Jak na sztukę miłości przystało w kampanii nie mogło zabraknąć także rysunków z pozycjami zalecanymi w sztuce miłości jaką jest KancerSutra.
Do projektu włączyły się także instytucje i organizacje: Seksualność Kobiet, Pozytywna Seksualność, Ogólnopolski Program Zdrowia Seksualnego. Partnerami akcji są: Stopklatka, Gazeta.pl, WirtualnaPolska.pl a także blogi Proseksualna, Rozmowy o Seksie, Żadna kolejna miłostka. Kampanię wspierają Polpharma oraz sex-shopy Tulipan i Kinky Winky. KancerSutra jest autorskim pomysłem Fundacji Rak’n’Roll. Spoty kampanii wyprodukowano we współpracy z partnerami FILMOKRACJA, DI Factory i Sound Tropez. Za kreację odpowiada DEDADI, za kampanię mediową Zenit Optimedia.
KancerSutra powstała z inicjatywy Kapsydy Kobro, Prezes Fundacji. Oprawa graficzna kampanii została przygotowana przez DEDADI. Za przygotowanie strony internetowej www.kancersutra.pl odpowiedzialny jest Tomasz Sitko. Spoty reklamowe zostały zrealizowane wg scenariuszy Jacka Maciejewskiego, a wyreżyserowała go Joanna Rechnio. Produkcja powstała we współpracy z partnerami FILMOKRACJA, DI Factory i Sound Tropez.
O fundacji Rak’n’Roll Wygraj Życie!
Fundacja Rak’n’Roll powstała w październiku 2009 roku z inicjatywy Magdy Prokopowicz, która po swoich doświadczeniach z chorobą onkologiczną chciała pomóc innym chorym w podobnej sytuacji. Od samego początku celem fundacji było stworzenie nowej jakości w sposobie mówienia o raku w przestrzeni publicznej. Przełamywanie tabu związanego z podejściem do raka w Polsce, zarażanie pozytywną energią i odczarowywanie choroby. Rak'n'Roll to fundacja, która zmienia schemat myślenia o chorobie nowotworowej i działa na rzecz poprawy jakości życia chorych na raka.