Trwa ładowanie...
holderName

Kąpiel w fontannie. Niewinna zabawa może źle się skończyć

Kąpiele w fontannie to dla dzieci wspaniała zabawa w upalny dzień. Niestety korzystanie z tego typu miejskich uciech może nieść ze sobą poważne konsekwencje. Nie tylko zdrowotne.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Kąpiel w fontannie może być niebezpieczna
Kąpiel w fontannie może być niebezpieczna (East News)
holderName

Upalne dni to świetna okazja, żeby poszukać orzeźwienia. Wielu rodziców pozwala swoim pociechom pluskać się w fontannach, nie zważając na kłopoty, jakie mogą z tego płynąć.

Kąpiel w fontannie - bakterie

Sanepid co roku ostrzega przed kąpielą w miejskich wodotryskach. Woda w fontannach płynie w obiegu zamkniętym i nie jest wymieniana, a wchodzą do niej przecież bezpańskie psy, ptaki, ludzie z różnymi chorobami skóry. W związku z tym w publicznych zbiornikach wody znaleźć można m.in bakterie gronkowca, salmonelli, a nawet bakterie kałowe E.coli.

holderName

Kąpiel w fontannie - choroby

Podczas kąpieli w wodotrysku dziecko może nabawić się grzybicy, infekcji oczu i uszu, zapalenia cewki moczowej czy pęcherza, zapalenia płuc, a nawet zapalenia opon mózgowo-rdzeniowych. Wypicie nawet niewielkiej ilości wody może oznaczać dla dziecka poważne zatrucie pokarmowe.

Kapiel w fontannie - grzywna

Jeśli kogoś nie przekonują zagrożenia zdrowotne, trzeba pamiętać, że w większości miejskich fontann kąpiele są zabronione prawnie. Niezastosowanie się do tego zakazu może zostać ukarane mandatem w wysokości do 250 zł.

holderName

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Zobacz też: Sposoby na obniżenie temperatury w domu. Uporaj się z upałem

holderName

Podziel się opinią

Share
holderName
holderName