Blisko ludziKatarzyna Błażejewska-Stuhr "zakłada kaganiec mężowi". Tłumaczy, dlaczego nie chce, aby Maciej Stuhr mówił o wyborach prezydenckich

Katarzyna Błażejewska-Stuhr "zakłada kaganiec mężowi". Tłumaczy, dlaczego nie chce, aby Maciej Stuhr mówił o wyborach prezydenckich

Katarzyna Błażejewska-Stuhr "zakłada kaganiec mężowi". Tłumaczy, dlaczego nie chce, aby Maciej Stuhr mówił o wyborach prezydenckich
Źródło zdjęć: © ONS.pl
10.05.2020 14:24, aktualizacja: 10.05.2020 14:40

Katarzyna Błażejewska-Stuhr przyznaje, że wraz z mężem dostaje dziesiątki wiadomości z pogróżkami i wyzwiskami. Nie chce, aby Maciej Stuhr uczestniczył w politycznych dyskusjach, nasilając agresję hejterów.

Katarzyna Błażejewska-Stuhr opublikowała na swoim blogu wpis, w którym przyznała, że martwi się o swojego męża. Opowiedziała o pracy aktora, która jest bardzo czasochłonna i wiąże się z dużą odpowiedzialnością. Zatroskana żona ujawniła, jakie nieprzyjemności niesie ze sobą sława.

Kasia Stuhr-Błażejewska martwi się o Macieja Stuhra

Katarzyna Błażejewska-Stuhr wyjaśniła, że w ramach umów związanych z występem w danym serialu, filmie lub spektaklu, Maciej Stuhr jest zobowiązany do wzięcia udziału w kilkunastu programach radiowych i telewizyjnych, do udzielania wywiadów i uczestniczenia w sesjach zdjęciowych.

"To nie chęć łaskotania swojego ego, tylko niezwykle obciążający obowiązek, wielu godzin rozmów, autoryzacji, niekiedy przepisywania wywiadów od nowa" – zapewniła.

Maciej Stuhr musi dbać o kulturę swojej wypowiedzi i źródła, na które się powołuje, gdyż nie raz zdarzały się sytuacje, w których wykorzystano jego wyrwane z kontekstu słowa, manipulując faktami. Okazało się też, że rodzina odbiera wiele telefonów z pogróżkami.

"Dostajemy dziesiątki telefonów (zarówno w dzień, jak i w nocy) z pogróżkami i wyzwiskami. Nie mówię o napastliwych i obraźliwych komentarzach pod przekłamanymi i zmanipulowanymi fragmentami wypowiedzi. Mówię o osobach, które czynią wysiłek, aby zdobyć numer, zadzwonić, skonfrontować się z naszym głosem, telefonem, pocztą głosową – i zagrozić nam" – opowiada.

Katarzyna Błażejewska-Stuhr jasno zaznaczyła, że nie chce, aby jej mąż brał udział w dyskusjach politycznych.

"Z powodu poczucia obowiązku i kultury osobistej nie rozłącza się, gdy dzwonią dziennikarze wykonujący swoją pracę. Poprosiłam go jednak, aby zaczął tak robić. I wierzcie mi (a ostatnie 2 miesiące spędziliśmy niemalże non stop razem) i tak dziesiątki próśb o rozmowę odrzucił. Zakładam kaganiec mężowi. Maciej Stuhr nie odpowie na pytania o wybory prezydenckie" – podsumowała.

Zobacz także: Pyszny przepis na lody bananowe z czekoladą

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl