Trwa ładowanie...

Katarzyna Warnke pod domem Kaczyńskiego. Aktorka zdecydowała się na odważny krok

Katarzyna Warnke to aktorka, którą najbardziej można skojarzyć z wyrazistych ról u Patryka Vegi. Bardzo często można usłyszeć także jej poglądy dotyczące obecnej sytuacji w Polsce i nie tylko. Aktorka nie przebiera w słowach, ale nie poprzestaje wyłącznie na mówieniu – również szybko działa. Warnke w ostatnich dniach postanowiła pójść krok do przodu.
Share
Katarzyna Warnke wzięła udział w kontrowersyjnym spektaklu.
Katarzyna Warnke wzięła udział w kontrowersyjnym spektaklu.Źródło: ONS.pl
d2f8eiq

W ostatnią sobotę miał miejsce kolejny Strajk Kobiet w Warszawie, który przybrał nieoczekiwany obrót. Media obiegła informacja o zaatakowaniu posłanki Barbary Nowackiej podczas policyjnej interwencji i na dodatek kobieta została potraktowana gazem. W tym samym czasie Katarzyna Warnke razem z innymi znanymi aktorkami wzięła udział w spektaklu tuż obok domu Kaczyńskiego.

Katarzyna Warnke i kontrowersyjny spektakl

Spektakl, w którym wzięła udział Warnke miał miejsce przy tzw. Szklanym Domu przy Mickiewicza na Żoliborzu. Przedstawienie zostało odegrane przez Kolektyw Aurora, a jego tytuł brzmiał " Manifesta". Przed wspomnianym budynkiem zgromadziło się blisko 200 osób. Katarzyna Warnke miała jedną z głównych ról, ale razem z nią wystąpiła także Agnieszka Grochowska oraz Katarzyna Figura.

d2f8eiq

Zgodnie z relacją podaną na bieżąco przez TVN Warszawa, zgromadzenie tłumu na spektaklu "Manifesta" było bacznie obserwowane przez policję. Nie obyło się także bez interwencji, ale sama Warnke z zadowoleniem podzieliła się swoimi przemyśleniami po tym wydarzeniu.

Przeczytaj:Abp Jędraszewski napisał list. Krytykuje Strajk Kobiet

Aktorka przypomina o ważnej rocznicy

Wspomniany spektakl oraz duże zgromadzenie, które miało miejsce w sobotę 28 listopada mają symboliczne znaczenie. Właśnie wtedy przypadała 102. rocznica uzyskania praw wyborczych przez kobiety. Cała manifestacja rozpoczęła się od ronda Dmowskiego – zmieniono tabliczkę z imieniem patrona na tabliczkę z napisem "Rondo Praw Kobiet".

d2f8eiq

Katarzyna Warnke w emocjonalnym wpisie na Instagramie przypomniała o tej ważnej rocznicy. Dodatkowo nie omieszkała podziękować wszystkim uczestnikom protestu, zamieszczając zdjęcie, na którym pozuje z umalowaną na twarzy błyskawicą.

- Dziękuję wszystkim, którzy z nami świętowali 102-gą rocznicę uzyskania przez Polki praw wyborczych. Dziękuję wszystkim, którzy wzieli udział we wczorajszym przedstawieniu MANIFESTA. (…) Jesteście wspaniali! - czytamy we wpisie Warnke.

Tym sposobem aktorka pokazała swoją solidarność z kobietami i sprzeciwiła się partii rządzącej.

Sprawdź:Wznieciła pożar, w którym zginęła 6 jej dzieci. Mieszkańcy oburzeni przedterminowym zwolnieniem

d2f8eiq

Zobacz także:Julia Wieniawa pomaga dzieciom na Zanzibarze. Razem z nią Nikodem Rozbicki

Poznaj ich od kuchni: Kuba Jankowski

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d2f8eiq

Podziel się opinią

Share
d2f8eiq
d2f8eiq