Blisko ludziKayah nadal nosi nazwisko po byłym mężu. "To nie warto!"

Kayah nadal nosi nazwisko po byłym mężu. "To nie warto!"

Kayah nosi nazwisko byłego męża
Kayah nosi nazwisko byłego męża
Źródło zdjęć: © ONS
28.09.2020 16:07

Kayah od lat zajmuje miejsca w czołówce na liście przebojów. Teraz widać, że piosenkarka idzie w najnowsze trendy i chętnie nagrywa utwory z młodszymi stażem artystami. Jednak pewne rzeczy, jak nazwisko, się nie zmieniają.

Kayah jest jedną z najbardziej rozpoznawalnych polskich gwiazd. Na scenie pojawiła się już 1988 roku ze swoim singlem "Córeczko". Od tego czasu jej piosenki są w czołówkach list przebojów, a artystka zdecydowanie wie, jak wbijać się w najnowsze trendy.

Kayah nosi nazwisko po byłym mężu

I tak ostatnio możemy słuchać jej piosenek w duetach z najpopularniejszymi młodymi twórcami. Pojawiła się nawet na koncercie 20-latniego rapera Maty, gdzie zaśpiewała jeden z jego numerów "Prawy do lewego", który był inspirowany jej hitem.

Chociaż artystka idzie z duchem czasu, to pewne rzeczy pozostają niezmienne, jak nazwisko po byłym mężu. W 1998 wyszła za Rinke Rooyensa, po którym przyjęła nazwisko. Niestety, ich małżeństwo nie przeszło próby czasu. W 2002 roku para przyznała, że są w separacji, a osiem lat później sfinalizowali rozwód.

Od ich rozwodu minęło 10 lat, a parę nadal łączy syn i nazwisko. Kayah przyznała, że nie myśli o powrocie do nazwiska panieńskiego. "Stary, wiesz, ile jest zachodu z papierami, ze zmianą nazwiska z powrotem? To nie warto, naprawdę! Był taki moment, że się w ogóle zastanawiałam, czy się nazywać Kayah Kayah po prostu. Katarzyna Kayah - naprawdę! To wiele by mi ułatwiło. Czasami nie ma czasu, a trzeba szybko coś załatwić i wtedy muszę moją Asię [asystentka Kayah - red.] prosić, żeby dzwoniła w moim imieniu, bo ja bym się wstydziła powiedzieć: "wie pani, bo ja jestem artystka Kayah. To może się uda poza kolejnością?". Asia wtedy dzwoni i mówi: "reprezentuję moją artystkę i ufff, jakoś jest łatwiej. Ale gdybym była Katarzyna Kayah to na pewno byłoby mi łatwiej" – tłumaczyła w rozmowie z "Viva".

Artystka przyznała również, że nawet po ogłoszeniu zaręczyn jej byłego męża z Joanną Przetakiewicz nie zastanawiała się nad zmianą. Wyznała, że ze swoim byłym partnerem ma bardzo dobre relacje i życzy mu wszystkiego, co najlepsze.

Źródło artykułu:WP Kobieta