Trwa ładowanie...
Materiał Partnera
buty
10-06-2019 08:16

Kiedy buty cisną. Jak wybrać rozmiar butów, aby uniknąć reklamacji w CCC?

Nieodpowiednio dobrane obuwie może doprowadzić do bolesnych odcisków, nagniotków itd. Poniżej kilka praktycznych porad, jak wybrać buty we właściwym rozmiarze. Zwrot lub wymiana w przypadku zakupu modelu w nieodpowiednim rozmiarze są możliwe, ale najlepiej wybrać od razu buty idealne dla naszych stóp.

Kiedy buty cisną. Jak wybrać rozmiar butów, aby uniknąć reklamacji w CCC?Źródło: Materiały prasowe
d324qr7
d324qr7

Rozmiar butów wpływa m.in. na komfort ich noszenia, zdrowie stóp oraz nasze samopoczucie. Za małe uciskają i mogą zdeformować stopę, z kolei w za dużych łatwo nabawić się kontuzji. Nie jest to jednak powód do reklamacji butów w CCC, Gino Rossi, Ecco czy innych sklepach obuwniczych, gdyż odczuwany dyskomfort wynika ze złego dobrania rozmiaru. Jak zatem odpowiednio zmierzyć stopy i co zrobić ze źle dobraną parą?

Tradycyjna metoda mierzenia długości stóp

Aby zmierzyć długość stopy, na podłodze połóż kartkę papieru i stań na niej gołą stopą. Pięta powinna opierać się o ścianę, aby stworzyła razem z podłogą kąt prosty. Następnie starannie obrysuj kształt stopy i wykonaj tę samą czynność z drugą. Teraz zmierz obie stopy, zaczynając od środka pięty do najdłuższego palca.

Do otrzymanego wyniku dodaj około 0,5-1 cm tzw. luzu. Pamiętaj, aby podczas zakupów kierować się pomiarem większej stopy. Wahając się między dwoma rozmiarami, bezpieczniej będzie wybrać ten większy. Jeśli dobrze zmierzysz buty, zwrot w CCC czy Gino Rossi nie będzie konieczny.

d324qr7

Tabela rozmiarów butów
Tabela rozmiarów obejmuje rozmiary butów, polecaną długość wkładki dla każdego rozmiaru i sugerowaną długość stopy. Warto zwrócić uwagę, że w tabelach występują też inne rozmiarówki niż europejska (EUR) – zwykle są to rozmiary butów angielskich (UK) i amerykańskich (US). Tabela ma jednak charakter pomocniczy i poglądowy, gdyż wielu producentów stworzyło własne rozmiarówki. Poleganie na tych danych w 100 proc. może być ryzykowne i zakończyć się zwrotem butów w CCC czy innym sklepie.

eSize.me – rewolucja w wyborze rozmiaru?

Warto też skorzystać z aplikacji eSize.me, nowoczesnego narzędzia, które pomoże w doborze właściwego rozmiaru. Usługa jest bezpłatna i dostępna już dla prawie 500 marek obuwia. Musisz jedynie wykonać skan swoich stóp w punkcie skanowania eSize.me, co zajmie Ci tylko chwilę.

Wystarczy, że zdejmiesz buty i staniesz na skanerze, aby za chwilę uzyskać model 3D swoich stóp. Zapisz go i następnie połączyć z kontem użytkownika na eobuwie.pl. Od tej pory system będzie wskazywał odpowiedni rozmiar wybranego przez Ciebie modelu butów, a także rekomendował inne modele.

Wybór nieodpowiedniego rozmiaru nie podlega reklamacji

Jeśli wybraliśmy zły rozmiar, w wielu sklepach można wymienić buty. Reklamacje nie obejmują takich przypadków, ale większość producentów umożliwia wtedy także zwrot obuwia – CCC, Gino Rossi to tylko wybrane przykłady.

d324qr7

Nieodpowiedni rozmiar nie może być też przyczyną wysłania odwołania od nieuznanej reklamacji w CCC, eobuwie.pl itd. Reklamacji podlegają m.in. wady konstrukcyjne, materiałowe, technologiczne itd., ale niedopasowanie obuwia do stopy nie jest odpowiednim powodem do jej złożenia.

Zły rozmiar butów – zwrot lub wymiana
Zapytaliśmy dział reklamacji CCC, co należy zrobić w przypadku zakupu za małych lub za dużych butów. W razie pomyłki w salonie CCC, zwroty przyjmowane są bez problemu – obuwie nie może jednak nosić śladów użytkowania:

_- Niedopasowanie butów do stopy nie podlega reklamacji, ale można dokonać ich wymiany lub zwrotu. CCC oferuje członkom Klubu CCC aż 30 dni na zwrot lub wymianę towaru pełnowartościowego, licząc od następnego dnia po zakupie. Klient niebędący członkiem Klubu CCC ma na to 7 dni. Regulamin zwrotów i reklamacji można znaleźć na stronie (https://ccc.eu/pl/)

Aby zapewnić sobie wygodę i satysfakcję z zakupu, przede wszystkim najpierw zmierz dokładnie długość swoich stóp, gdyż wymiary butów różnych producentów mogą być inne. Nie należy ufać oznaczeniom, gdyż w praktyce często są one inne, zależnie od firmy.

d324qr7
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d324qr7