Blisko ludziKinga Duda robi karierę prawniczą. Wiadomo, gdzie obecnie pracuje

Kinga Duda robi karierę prawniczą. Wiadomo, gdzie obecnie pracuje

Kinga Duda kontynuuje karierę prawniczą w Warszawie
Kinga Duda kontynuuje karierę prawniczą w Warszawie
Źródło zdjęć: © East News | Tomasz Jastrzebowski/REPORTER
28.06.2022 19:08, aktualizacja: 28.06.2022 20:12

Córka Andrzeja Dudy jest już po studiach. Kinga z rozmachem rozwija karierę, spełniając się w wymarzonym zawodzie. Ma za sobą nawet staż w Wielkiej Brytanii. Po powrocie do kraju wylądowała w stolicy i to właśnie tutaj dostała pracę w renomowanej kancelarii.

Córka prezydenta Polski zdecydowała się na karierę prawniczą, co, patrząc na jej CV, świetnie jej idzie. Kinga stroni od mediów i nie udziela się w mediach społecznościowych. Na stronie kancelarii, w której pracuje, na próżno szukać informacji o Kindze Dudzie. Co na temat współpracy z młodą prawniczką mówią jej poprzedni przełożeni?

Początki kariery Kingi Dudy

Córka Andrzeja Dudy posiada profil na popularnej platformie LinkedIn, gdzie znajdują się informacje na temat wykształcenia, odbytych staży oraz byłych i obecnych stanowisk zawodowych. Kinga przez pewien czas była społeczną doradczynią prezydenta. Po jej odejściu w lipcu 2021 roku biuro prasowe zdradziło szczegóły, czym dokładnie zajmowała się córka Andrzeja Dudy.

"Wraz z doradcą Łukaszem Rzepeckim zainaugurowała inicjatywę 'Młodzi w Pałacu'. To przedsięwzięcie to przede wszystkim cykl spotkań z młodymi ludźmi aktywnymi społecznie: analiza sytuacji młodzieży w Polsce i próba diagnozy, co do kluczowych wyzwań oraz znalezienia rozwiązań dla problemów, z którymi mierzą się młodzi ludzie w naszym kraju. Pani Kinga Duda animowała i uczestniczyła w szeregu takich spotkań, które miały miejsce w Pałacu Prezydenckim" - cytowało wypowiedź wspomnianego biura TVN24.

Łukasz Rzepecki w późniejszym wywiadzie dla Super Expressu przyznał, że trzyma za Kingę kciuki - wie, że córka prezydenta bardzo angażuje się w to, co robi i jest w tym dobra.

Kinga Duda rozwija prawnicze skrzydła w Warszawie

Córka prezydenta pilnuje swojej prywatności, co najwyraźniej zostało uszanowane przez obecnego pracodawcę 26-latki, którym jest kancelaria Maruta Wachta.

"Aplikantka adwokacka, pracuje w dziale rozwiązywania sporów kancelarii Maruta Wachta. Specjalizuje się w postępowaniach arbitrażowych oraz sądowych z dziedziny prawa cywilnego, oraz wynikających z realizacji projektów technologicznych. Wspiera także klientów w ramach doradztwa przedprocesowego oraz wsparcia prawnego w zarządzaniu kontraktami technologicznymi na etapie ich realizacji oraz kończenia współpracy" - mogliśmy niegdyś przeczytać na stronie kancelarii, o czym wcześniej pisały media. Informacja została jednak usunięta.

Wiele osób spekulowało na temat tego, że gdyby nie oczywiste kontakty 26-letniej początkującej prawniczki, nie udałoby się jej zaczepić w takim miejscu. W jej obronie stanęła koleżanka po fachu.

"Jeśli ma doświadczenie, a z tego, co wiem – ma, może swobodnie działać i doradzać klientom w różnych sprawach. Aby dostać pracę w takim miejscu, same oceny nie wystarczą, chociaż dla polskich kancelarii mają one szczególne znaczenie" - podkreśliła w rozmowie z WP Paula Lewicka.

Zapraszamy na grupę FB - #Samodbałość. To tu będziemy informować na bieżąco o wywiadach, nowych historiach. Dołączcie do nas i zaproście wszystkie znajome. Czekamy na was!

Źródło artykułu:WP Kobieta