Trwa ładowanie...
d2hv974
Ludzie

Kinga i Marta złożyły przysięgę. Wybrały życie w czystości

- Czy chcesz być konsekrowana i zaślubiona naszemu Panu, Jezusowi Chrystusowi, Synowi Bożemu? - zapytał biskup podczas niedzielnej uroczystości konsekracji dziewic w Żywcu. Obie kobiety odpowiedziały twierdząco.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Kinga i Marta złożyły przysięgę. Wybrały życie w czystości
(iStock.com)
d2hv974

23 czerwca w diecezji bielsko-żywieckiej już po raz trzeci odbyła się ceremonia konsekracji dziewic. Dwie młode kobiety z obrączkami i brewiarzami w dłoniach złożyły przysięgę przed biskupem.

Jak relacjonuje portal Deon.pl, biskup Piotr Greger prowadzący ceremonię zwrócił uwagę na niezrozumienie idei konsekracji przez współczesne społeczeństwo. Zdaniem duchownego życie w czystości jest formą powołania i daru, a nie ucieczki od życia i małżeństwa. Konsekracji nie da się zrozumieć w oderwaniu od wiary.

"Jeśli zabraknie spojrzenia wiary, wówczas obraz dzisiejszego wydarzenia jest niepełny, fałszywy i dezorientujący uczestników. Dlatego współczesny świat ma problem ze zrozumieniem i akceptacją tego, co dziś wydarzy się w prastarej żywieckiej farze" - mówił.

d2hv974

Po homilii Kinga i Marta złożyły przysięgę: "Ojcze, przyjmij postanowienie życia w doskonałej czystości i naśladowania Chrystusa, które z pomocą Bożą składam wobec ciebie i świętego ludu Bożego".

Od początku historii chrześcijaństwa istniały w Kościele kobiety, które podejmowały życie w dobrowolnym, stałym dziewictwie, ich śladem poszły niektóre osoby świeckie, które po śmierci współmałżonka decydowały się na poświęcenie życia służbie Kościołowi.

Pierwsze śluby czystości w Polsce złożyła Zofia Prochownik w 1991 roku.

Zobacz też: "Do końca życia zapamiętam te jego przerażone oczy". Pielęgniarki o śmierci pacjentów

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d2hv974

Podziel się opinią

Share
d2hv974
d2hv974