Klasyczna ramoneska dla niej. Stylowe i uniwersalne modele w jesiennej przecenie
Ramoneska towarzyszy nam odwielu sezonów przy każdej okazji i w każdej stylizacji. Dla was wybraliśmy kilka niedrogich kurtek idealnych na teraz.
Ramoneska - kurtka w sam raz na jesień
Choć ramoneska pojawiła się w codziennej modzie dzięki fascynacji subkulturami i wielbicielom motocykli oraz mocnej, gitarowej muzyki, dorobiła się wielu wersji i różniących się od siebie fasonów. Od lat to jedna z najpopularniejszych kurtek na okres przejściowy.
Sięgamy po nią najchętniej jesienią, w okresie przejściowym między późnym latem i zimą, czyli waśnie teraz. My najbardziej cenimy ją za możliwość łatwego komponowania z cieńszą sukienką, kiedy jest ciepło i ze swetrami i szalikami, kiedy nadchodzą pierwsze chłody.
Za co kochamy ramoneskę?
Asymetryczne zapięcie w kurtce skórzanej to prosty zabieg, który sprawia, że stylizacja traci symetrię, statyczność – staje się bardziej urozmaicona. Podobne zapięcie występujące w klasycznych ramoneskach i wielu innych modelach skórzanych kurtek ładniej układa się na dekolcie, tworząc rozkładający się kołnierz. To w szczególności widać w modelach z dłuższymi przodami, które po zapięciu mocniej na siebie zachodzą, a rozpięte tworzą z przodu miękko układające się fale.
Klasyczna kurtka ze skóry lub jej ekologicznego odpowiednika to stała bywalczyni naszych szaf i wielu stylizacji. Na rozmowę w sprawie pracy, na randkę, na zakupy, do lekarza. Nosimy ją wszędzie. Klasyczne kurtki motocyklowe, czyli ramoneski, po hucznym powrocie kilka sezonów temu stały się dodatkiem prawie obowiązkowym.
Skóra ekologiczna czy naturalna?
Skóra to wyznacznik prestiżu, zwłaszcza ta prawdziwa, naturalna, z której szyje się ekskluzywne skórzane kurtki. Ceny najsłynniejszych modeli sięgają dziesiątek tysięcy złotych. My proponujemy wybór tych najciekawszych i najmodniejszych, w cenie kilka lub nawet kilkanaście razy niższej od prestiżowych odpowiedników.
Ekoskóra jest tańsza i coraz lepiej imituje naturalną. Wybierając idealny model, warto sprawdzić, czy szwy są równe i w jednakowym odstępie od krawędzi np. przy mankietach i dolnej krawędzi. Należy też zerknąć, czy przeceniony egzemplarz nie został uszkodzony, jeśli wcześniej był dostępny do przymierzenia. Najłatwiej sprawdzisz to, starannie oglądając kurtkę w dziennym świetle, sprawdzając szwy pod pachami, gdyż to tam najczęściej zdarzają się ewentualne rozerwania.