Kleszcze się nie przedrą. Genialny trik z TikToka

Kleszcze się nie przedrą. Genialny trik z TikToka

Jak uchronić się przed kleszczami? Istnieje prosty patent
Jak uchronić się przed kleszczami? Istnieje prosty patent
Źródło zdjęć: © Adobe Stock
26.05.2023 14:26, aktualizacja: 26.05.2023 18:01

W czasie spacerów powinniśmy zwrócić szczególną uwagę na ochronę przeciwkleszczową, albo... zastosować poniższy patent, który robi furorę na TikToku. To prosty trik, który pozwoli uchronić się przed ugryzieniem kleszcza.

Kleszcze to pajęczaki, które najczęściej można spotkać w lasach, na łąkach, ale też w miejskich parkach czy na trawnikach. Zaczynają swoją aktywność, gdy temperatura przekracza 7 stopni Celsjusza. Ich aktywność rozpoczyna się wczesną wiosną i trwa do później jesieni. Jeśli chcesz uchronić się przed kleszczami, poznaj patent prosty i genialny, który cieszy się rosnącą popularnością.

Naturalne sposoby, które odstraszą kleszcze

Kleszcze nie znoszą konkretnych zapachów. Kiedy poczują woń lawendy, cytroneli, mięty, bazylii czy eukaliptusa. Przed każdym wyjściem z domu warto natrzeć kilka miejsc na ciele jednym w wyżej wymienionych olejków eterycznych. Można też przygotować domową mgiełkę, by spryskać nią ubrania. Zmieszaj 100 ml wody, najlepiej destylowanej, z 15 kroplami wybranego olejku eterycznego. Spryskaj się przed wyjściem, nie zapominając o okolicach kostek.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Poza używaniem olejków eterycznych warto pamiętać o tym, żeby nosić długie ubrania. Utrudnią one kleszczom wgryzienie się w skórę, a ich zauważenie będzie znacznie łatwiejsze. Niestety żaden z tych sposobów nie daje 100 proc. gwarancji bezpieczeństwa.

Trik z TikToka robi furorę. Tak uchronisz się przed kleszczami

Jeden z użytkowników Tik Toka na swoim filmiku pokazał, jak radzi sobie z kleszczami. Wykorzystuje on do tego taśmę dwustronną, którą obkleja swoje kostki. W ten sposób, kleszcze, zamiast piąć się w górę w poszukiwaniu miejsca do wgryzienia się, przyklejają się do taśmy. Ten genialny trik naprawdę działa, co potwierdzają inni użytkownicy TikToka. Warto wypróbować go przed wyjściem do lasu czy na łąkę.

Zapraszamy na grupę FB - #Samodbałość. To tu będziemy informować na bieżąco o wywiadach, nowych historiach. Dołączcie do nas i zaproście wszystkie znajome. Czekamy na was!

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Źródło artykułu:WP Kobieta