Wystarczy jedna szklanka. Na komary i kleszcze działa jak magnes
Ciepła wiosna i lato sprzyjają spotkaniom towarzyskim na świeżym powietrzu. To właśnie wtedy najczęściej organizujemy ogniska czy grille, które często zakrapiane są alkoholem. Jak się okazuje, to właśnie zapach alkoholu przyciąga do nas... komary i kleszcze.
Większość osób zgodnie twierdzi, że najlepsze imprezy to te pod gołym niebem. Trudno się z tym nie zgodzić. Nie ma przecież nic lepszego niż dobre jedzenie w doborowym towarzystwie. Niestety, jeśli wierzyć ostatnim badaniom amerykańskich naukowców, spożywanie napojów wyskokowych na świeżym powietrzu przyciąga do nas szkodniki takie jak komary i kleszcze.
Nie pij tego na świeżym powietrzu. Komar i kleszcz wyczuje cię z daleka
Świeże, ciepłe powietrze, towarzystwo rodziny i przyjaciół, pyszne jedzenie, a do tego... piwo. Jak się okazuje, badania przeprowadzone przez Journal of the American Mosquito Control Association wykazały, że picie piwa zwiększa ryzyko ukąszenia przez komary i kleszcze. Zwarty w nim etanol powoduje rozszerzenie naczyń krwionośnych, zwiększa wydzielanie się potu, ciepła i dwutlenku węgla, co sprawia, że zarówno pajęczaki jak i komary lgną do nas niczym ćma do światła. Wystarczy wypić zaledwie jedno piwo, żeby owady zaczęły zlatywać się w naszą stronę.
Dalsza część artykułu pod materiałem wideo
Najlepsze preparaty na komary. Jednego z nich nigdy nie stosuj bezpośrednio na skórę
Jak uchronić się przed komarami i kleszczami będąc na świeżym powietrzu?
Tak naprawdę jednymi minusem ciepłych dni jest fakt, że komary i kleszcze stają się nadaktywne. Nie oznacza to jednak, że musimy rezygnować z aktywności na świeżym powietrzu, wręcz przeciwnie. Wystarczy się do nich odpowiednio przygotować.
Na pół godziny przed wyjściem na dwór warto zastosować preparat chroniący przed kleszczami, meszkami, muchami i komarami. Dostaniesz je w niemalże każdej drogerii i aptece. Poza sprayami warto zainwestować w kominek zapachowy albo świeczkę odstraszającą komary. Taka świeczka powinna bazować na olejkach eterycznych, a nie zapachowych — to bardzo ważne, bowiem owady odstraszają wyłącznie olejki eteryczne.
Jakie olejki powinna zawierać świeczka przeciwko komarom? Przede wszystkim olejek miętowy, lawendowy, a także kamforowy, którego to komary szczególnie nie lubią. W ten sposób uchronisz przed atakiem owadów nie tylko siebie, ale i swoich gości.
Zapraszamy na grupę FB - #Samodbałość. To tu będziemy informować na bieżąco o wywiadach, nowych historiach. Dołączcie do nas i zaproście wszystkie znajome. Czekamy na was!
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl