Komentują mecze na mundialu. Oto czym zajmują się ich żony

Dariusz Szpakowski od lat jest w związku z Grażyną Strachotą
Dariusz Szpakowski od lat jest w związku z Grażyną Strachotą
Źródło zdjęć: © AKPA

21.11.2022 12:48, aktual.: 21.11.2022 13:52

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Komentatorzy sportowi rzadko dzielą się informacjami na temat swojego życia prywatnego i niechętnie brylują na ściankach. Dariusz Szpakowski, Mateusz Borek czy Jacek Laskowski są jednak doskonale rozpoznawalni w kraju. Nie wszyscy jednak wiedzą, kim są ich żony.

Mundial w Katarze już się rozpoczął. Od niedzieli 20 listopada można oglądać w Telewizji Polskiej mecze uczestników turnieju. Komentują je Dariusz Szpakowski, Jacek Laskowski czy Mateusz Borek. Z kim prywatnie związani są komentatorzy?

Dariusz Szpakowski i Grażyna Strachota

Dariusz Szpakowski jest jednym z najdłużej pracujących komentatorów na świecie. Zapowiedział jednak, że Mundial w Katarze będzie ostatnim, który komentuje. W fazie grupowej można będzie go usłyszeć m.in. podczas meczu Hiszpania-Niemcy.

Dariusz Szpakowski i Grażyna Strachota poznali się w telewizji
Dariusz Szpakowski i Grażyna Strachota poznali się w telewizji© AKPA

Szpakowski prywatnie jest związany z aktorką Grażyną Strachotą. Poznali się w latach 80. Spotkali się przypadkiem w telewizji, w charakteryzatorni. Szpakowski prowadził wtedy studio przy okazji zimowych igrzysk olimpijskich w Albertville, a Strachota zagadnęła go o to, jak poszło jednej ze sportowczyń. Później Szpakowski zobaczył ją na deskach teatru Ateneum. "Zobaczyłem ją na scenie i pomyślałem, że jest piękna, ale pewnie jest mężatką, ma już dzieci i nie ma co zawracać sobie głowy" - opowiadał.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Lepiej poznali się później, w kolejce do wyciągu na Kasprowy Wierch. Z początku aktorka dała mu kosza. "Darek bardzo chciał mnie poderwać, ale dałam mu kosza, żeby nie myślał, że jak pracuje w telewizji, to absolutnie wszystko mu wolno" - mówiła w wywiadzie. Później jednak wyjaśniała, że uczucie przyszło szybko.

"Rozmawialiśmy o wszystkim! Nie wiem, jak to się stało, ale od razu zakochałam się w Darku na śmierć i życie. Podobał mi się jako mężczyzna, ceniłam go jako komentatora sportowego, imponował mi jako inteligentny i wrażliwy człowiek. Cztery lata później byliśmy już małżeństwem" - opowiadała aktorka.

Para doczekała się dwóch córek: Julii i Gabrieli. W obydwu przypadkach mimo zapewnień ginekolożki, która prowadziła ciążę, że zdąży wrócić zza granicy, gdzie komentował mecze, przegapił ich narodziny.

Mateusz Borek i Joanna Chętnik-Borek

Mateusz Borek od 2014 roku jest mężem Joanny Chętnik-Borek, modelki. Para poznała się już w 2006 roku podczas finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy – on prowadził wtedy imprezę, a ona pojawiła się na wybiegu. Dziś wspólnie wychowują syna, Jakuba, który przyszedł na świat podczas Euro 2008.

"Czasem, gdy już jestem pięć-siedem dni z rzędu w domu, zadaje mi rano tylko jedno pytanie: »Kiedy wyjeżdżasz«. Myślę, że też zbudowała sobie swój świat, wyjątkowo uporządkowany, i w gruncie rzeczy po tym 48-godzinnym entuzjazmie, że wróciłem, zaczynam w nim przeszkadzać. Moja żona jest bardzo pedantyczna, zdyscyplinowana" - opowiadał o swojej żonie Borek w wywiadzie dla "Gali" w 2018 roku.

Jacek Laskowski i Natalia Bamber-Laskowska

Natalia Bamber-Laskowska zdobyła sławę jako reprezentantka Polski w siatkówce. Była jedną z drużyny "Złotek" Andrzeja Niemczyka, z którą zdobyła złoty medal w Mistrzostwach Europy w 2005 roku. Również wtedy została odznaczona przez prezydenta Srebrnym Krzyżem Zasługi. Po ukończeniu kariery w 2016 roku, była siatkarka próbowała swoich sił m.in. w modzie. Była "certyfikowaną osobistą stylistką, konsultantką ds. wizerunku, personal shopperem i kolorystką" - reklamowała się na swojej stronie internetowej.

Natalia Bamber poślubiła Jacka Laskowskiego w 2011 roku. Trzy lata później doczekali się córki, Aleksandry. Od 2018 roku para często komentuje razem mecze siatkówki.

- Siatkówka się o mnie upomniała. Nie było łatwo, bo zrobiłam sobie dwuletnią przerwę od siatkówki. Nie obejrzałam w tym czasie nawet żadnego meczu. Miałam przesyt siatkówki, byłam nią zmęczona. Chciałam zmienić dotychczasowy tryb życia i zająć się rodziną - tłumaczyła w wywiadzie. - Podziwiam mojego męża za to, jak sobie radzi w pracy komentatorskiej i jak ogarnia te wszystkie dyscypliny - podkreślała.

Z kolei Laskowski zaznaczał, że jego żona jest profesjonalistką. - Nie ma znaczenia to, czy jest żoną. Jeśli dobrze komentuje i spełnia wymogi, które stawiam przed współkomentatorem, możemy pracować razem. Natalia jest profesjonalistką i zawsze taka była, niezależnie od tego, czy dotyczyło to treningu czy działania przy jakimkolwiek innym zadaniu. W tym momencie jest ona elementem mojej pracy i warsztatu. Musi być więc jak najlepsza - mówił dla tvpsport.pl.

Zapraszamy na grupę FB - #Wszechmocne. To tu będziemy informować na bieżąco o terminach webinarów, wywiadach, nowych historiach. Dołączcie do nas i zaproście wszystkie znajome. Czekamy na was!

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Źródło artykułu:WP Kobieta
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (4)
Zobacz także