Trwa ładowanie...
d3zz78t

Koniec „Top Model”! 4 grudnia zostanie wyemitowany ostatni odcinek

„America’s Next Top Model”, program stworzony przez Tyrę Banks 13 lat temu doczekał się 40 regionalnych edycji i jest pokazywany w 150 krajach świata. Po 22 sezonach w Ameryce przyszedł jednak czas pożegnać się z ultrapopularnym formatem. 4 grudnia w USA zostanie wyemitowany ostatni odcinek.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Koniec „Top Model”! 4 grudnia zostanie wyemitowany ostatni odcinek
(Eastnews)
d3zz78t

„America’s Next Top Model”, program stworzony przez Tyrę Banks 13 lat temu doczekał się 40 regionalnych edycji i jest pokazywany w 150 krajach świata. Po 22 sezonach w Ameryce przyszedł jednak czas pożegnać się z ultrapopularnym formatem. 4 grudnia w USA zostanie wyemitowany ostatni odcinek.

„America’s Next Top Model” było pierwszym reality show świata mody. Supermodelka i były Aniołek Victoria’s Secret – Tyra Banks, stworzyła program, którego celem było pokazanie kulis zawodu modelki, ale też zmiana obowiązującego kanonu piękna. Banks od początku stawiała na dziewczyny o nieoczywistej urodzie, przekonywała, że „perfekcyjne jest nudne” i że najlepsze modelki na świecie potrafią na zawołanie stać się brzydkie.

Gdy 13 lat temu wyemitowano pierwszy odcinek „America’s Next Top Model” nikt nie przypuszczał, że program odniesie tak ogromny sukces. Banks nie tylko sprawiła, że ludzie na całym świecie zaczęli postrzegać zawód modelki jako ciężką pracę (nie zaś noszenie fatałaszków dla pieniędzy, jak dotychczas), ale też otworzyli się na zupełnie nieszablonowe rodzaje urody. Dość powiedzieć, że największą karierę ze wszystkich uczestniczek programu zrobiła Chantelle Brown-Young, Kanadyjka chorująca na bielactwo. Oprócz niej w świecie mody doskonale radzi sobie modelka plus size, Whitney Thompson. Jurorzy reality show: Andre Leon Talley, Nigel Barker, Jay Manuel czy J. Alexander stali się celebrytami o rozpoznawalności porównywalnej do tej, jaką cieszy się Banks. Przez lata w programie gościnnie pojawiły się największe sławy świata mody. Jurorką była ikona lat sześćdziesiątych – Twiggy, czeska supermodelka Paulina Porizkova czy Janice Dickinson.

(Nigel Barker, J. Alexander i Jay Manuel \ fot. AFP)

Banks nieustannie zmieniała formułę programu. Otwierała się na modelki plus size, modelki niepełnosprawne, później na castingi zaprosiła również mężczyzn. Z otwartymi ramionami przyjmowała modelki trans i dziewczyny z przeszłością. Wszystkie uczyła zasad panujących w zawodzie, poruszała kwestie mobbingu, zaburzeń odżywiania i wszelkich zagrożeń czyhających na początkujące modelki.

d3zz78t

W międzyczasie formatem zaczęły interesować się stacje telewizyjne za granicą. Banks sprzedała prawa licencyjne do 40 krajów świata. W Polsce trwa właśnie piąta seria „Top Model”. Przewodniczącą jury jest Joanna Krupa, a oprócz niej modelki i modeli oceniają: Dawid Woliński, Marcin Tyszka i Kasia Sokołowska.

Jednak popularność amerykańskiego programu zaczęła stopniowo słabnąć. Momentem przełomowym były ogromne zmiany personalne w 19 cyklu programu. Z jury odeszli: Nigel Barker, Jay Manuel i J. Alexander. Oglądalność nie była zadowalająca. I zapewne dlatego władze kanału CW, który emituje program, podjęły decyzję o zakończeniu produkcji. 4 grudnia zostanie wyemitowany ostatni odcinek „America’s Next Top Model.” Informację tę przekazała Tyra Banks, która na Instagramie podzieliła się przemyśleniami na temat programu. „Jestem taka dumna z tego, co osiągnął Top Model! #ANTM przybliżył onieśmielający świat mody masom. Byliśmy pierwszym na świecie reality show pokazującym modę. Nigdy nie myślałam, że mój malutki pomysł sprawi, że ludzie zaczną zupełnie inaczej myśleć o tym, jak robić zdjęcia,” czytamy w ostatnim poście Banks.

(Tyra Banks i Andre Leon Talley fot. AFP)

Pozostaje pytanie czym teraz zajmie się Tyra Banks, która była nie tylko prowadzącą i główną jurorką, ale też producentem wykonawczym i pomysłodawczynią programu? Jeszcze w trakcie trwania show, Banks wielokrotnie podkreślała, jak ważna jest osobista marka modelki. Sama już dawno zadbała o to, by jej nazwisko było rozpoznawalne. Założyła firmę Bankable Productions, zajmującą się produkcją filmową i telewizyjną. Oprócz tego od 2014 roku produkuje kosmetyki, a w tym roku wkroczyła do świata e-commerce ze stroną tyra.com. Z pewnością utalentowana bizneswoman nie będzie narzekała na brak pracy, zwłaszcza, że nadal będzie miała regularny kontakt z telewizją, jako współprowadząca program „FABlife” w stacji ABC. (Wcześniej, przez pięć lat prowadziła swój talk show „The Tyra Banks Show” za który otrzymała 2 nagrody Daytime Emmy.) Ale czy fani „America’s Next Top Model” pogodzą się z faktem, że już nigdy nie zobaczą Banks w roli mentorki młodych modelek?

d3zz78t

Aleksandra Kisiel/ Kobieta WP

POLECAMY:

* Cara Delevingne o depresji: Było tak źle, że Kate Moss zbierała mnie z podłogi*

* Modelka z bielactwem broni swoich fanów*

d3zz78t

Podziel się opinią

Share

d3zz78t

d3zz78t