Konkurs CVC Young Innovator Awards
18 listopada 2016 rozpoczął się projekt Katalizator Rozwoju Firmy V i konkurs CVC Young Innovator Awards, realizowany przez Youth Business Poland w partnerstwie z CVC Capital Partners i PwC. Do projektu zgłosiło się ponad 60 inspirujących inicjatyw. Finalnie, do projektu zostało wybranych 20 pomysłów biznesowych, które przez 6 miesięcy będą pracować nad rozwojem swoich koncepcji biznesowych. Na najlepszych czeka również nagroda CVC Young Innovator Awards w wysokości 60 000 zł.
10.05.2017 18:58
W projekcie pracują uczestnicy, które mają pomysły biznesowe z różnych obszarów. Mamy pomysły zarówno z obszaru nowych technologii, jak energooszczędne rozwiązania lub produkty i usługi wykorzystujące coraz bardziej popularną Wirtualną Rzeczywistość (VR), wiele aplikacji i patentów medycznych i biotechnologicznych, jak również innowacyjne projekty spożywcze i dietetyczne.
Niezwykle interesujący jest fakt, że większość z biznesów, która się do nas zgłosiła chce poprzez swoją działalność wprowadzać pozytywne zmiany na świecie i wspierać potrzebujące osoby- mówi Adrian Migoń, Prezes Fundacji.
Projekt został zainaugurowany 18 listopada w siedzibie PwC. Gości powitał Adrian Migoń, Prezes Fundacji, Krzysztof Krawczyk, Head of Poland at CVC oraz Piotr Nogajczyk, PwC Transactions Partner & Innovation Leader. Partnerzy projektu przekazali wiele inspirujących słów i podzielili się swoim doświadczeniem w obszarze wspierania przedsiębiorczości. Po części oficjalnej, uczestnicy wzięli udział w warsztacie dotyczącym odpowiedzialnego biznesu, który poprowadziła Małgorzata Marek, Corporate Responsibility Manager, Poland&CEE at PwC Polska.
Za uczestnikami już 2 intensywne dni pracy warsztatowej. Pierwszego dnia tworzyli i doprecyzowywali swoje modele biznesowe oraz poszukiwali unikalnej wartości dla swoich obecnych i przyszłych klientów pod okiem Bartosza Janowicza, doradcy ds. innowacji i wiodącego trenera z obszaru lean startup. Następnie kolejnego dnia pracowali nad zbudowaniem strategii sprzedażowej w swoich startupach i analizowali je pod kontem przychodów i zysków. Spotkanie poprowadził Tomasz Szczęsny, CEO at Re-Finance, autor Strategii 2w1.
Oprócz wartości płynącej z warsztatów, uczestnicy podkreślali, że bardzo cenią sobie networking i możliwość poznania innych fantastycznych młodych osób, które rozwijają startupy. W ramach spontanicznej inicjatywy, zorganizowane zostało również spotkanie integracyjne, podczas których uczestnicy już w nieformalnej atmosferze wymieniali doświadczenia i rozmawiali na temat pierwszych możliwości połączenia sił i współpracy biznesowej.
Przed uczestnikami kolejne 5 miesięcy intensywnej pracy. Już w grudniu rozpoczną coaching indywidualny z Coachami PwC i mentoring biznesowy z Mentorami YBP a także będą grupowo pracować nad marketingiem, finansami oraz pitchowaniem. Doświadczenie YBP pokazuje, że większości ten wysiłek się opłaci i stworzą startupy, które będą miały szansę na sukces i skalowanie.
Jednym z finałowych projektów jest inicjatywa Warsaw Dog. To nic innego jak szalone modowe akcesoria dla psów. Szelki, smycze i obroże tworzone są pod hasłem #psiehajfaszyn i charakteryzują się unikalnymi wzorami, inspirowanymi aktualnymi trendami i modą uliczną. Soczyste kolory akcesoriów sprawiają, że przechodnie nie mogą powstrzymać się od okrzyków zachwytu nad „czterołapymi”.
Drugim takim projektem jest Dancing. Na czym polega? Ideą Dancingu Międzypokoleniowego jest przełamywanie stereotypów związanych z postrzeganiem starości, walka z wykluczeniem społecznym ze względu na wiek, łączenie pokoleń. Dancing uczy tolerancji i odwagi życiowej, inspiruje do rozwijania swoich pasji niezależnie od wieku. Paulina Braun, pomysłodawczyni i organizatorka Dancingu Międzypokoleniowego, prowadzi start up w ramach działań Akademickich Inkubatorów Przedsiębiorczości w Warszawie. Bazowym działaniem jest organizacja eventów tanecznych. Imprezy odbywają się w modnych, młodzieżowych klubach, do których osoby starsze nie przychodzą i ich nie znają. Wydarzenia prowadzą didżeje seniorzy, didżeje młodego pokolenia, raperzy. Na dancefloorze tańczą seniorzy i młodzi. Kolejnym działaniem Dancingu jest Senior Djs Academy, czyli akademii, w której seniorzy uczą się zawodu didżeja. Jest to propozycja stworzenia nowego miejsca pracy dla seniora didżeja. A najnowszym projektem agencji jest SENIOR SPEED DATING, czyli szybie randki dla singli 50+. Są to specjalne wydarzenia dla wszystkich seniorów, którzy pragną poznać mężczyznę lub damę do towarzystwa.