Qaqwqwrqw

Kora i jej mężczyźni. Z Terleckim łączył ją płomienny romans

Kora żyła pełną piersią – zwłaszcza, kiedy chodziło o mężczyzn. Jednego męża zdradzała z przyszłym, była też zakochana w obecnym marszałku Sejmu. O płomiennym romansie opowiadała, gdy ten wolał już o nim nie wspominać.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Kora Jackowska i Kamil Sipowicz wzięli ślub po 40 latach związku
Kora Jackowska i Kamil Sipowicz wzięli ślub po 40 latach związku (East News)
Qaqwqwrqw

Relacje Kory z mężczyznami są gotowym scenariuszem na film. Jako młoda dziewczyna przeżyła szaloną miłość z Ryszardem Terleckim. Mało kto o tym wiedział do czasu wydania biografii przez artystkę. Obecny marszałek nosił wtedy pseudonim "Pies" - Kora kompletnie straciła dla niego głowę. "Byłam zapatrzona w niego i obchodziło mnie jedynie to, żeby być z nim" – można było przeczytać.

Artystka ujawniła, że ukochany wprowadził ją w świat ostrego seksu. "Dla mnie jest istotny intelektualny układ sadomasochistyczny, a nie wulgarny sadomasochizm z jakimiś akcesoriami: pejczami i kajdanami" – opowiadała. Z Terleckim rozstała się po roku, jak wyznała – zdradzając go na jego oczach. Potem spotkała Marka Jackowskiego, którego 5 lat później zdradziła z Kamilem Sipowiczem – sąsiadem.

Był rok 1976. Owocem sekretnego związku Kory był syn Szymon. Jackowski przez 8 lat żył w przekonaniu, że jest jego ojcem. Prawda wyszła na jaw po rozwodzie. O zdradzie mówiła później, że popchnął ją do niej sen. "Jasny, piękny, erotyczny (...). Zaczęłam wtedy patrzeć na tego sąsiada z siódmego piętra inaczej. Tak to się zaczęło" – pisała artystka w książce "Kora, Kora". O Jackowskim mówiła natomiast tak: "Obecność Marka w naszym życiu prywatnym była minimalna, natomiast Kamil zawsze był".

Qaqwqwrqw

Sipowicz został jej mężem po 40 latach związku. Powiedziała, że byli sobie przeznaczeni. To drugi mąż czuwał przy niej, gdy zachorowała i wierzył, że wróci do zdrowia. On też dziś żegna ją pięknymi słowami: "Wielka artystka, piosenkarka, poetka, malarka. Wyjątkowa kobieta, żona, matka, babcia, przyjaciółka. Ikona wolności. Zawsze bezkompromisowa w dążeniu do prawdy. Zaangażowana w ruch hipisowski, w działalność pierwszej Solidarności, w budowę demokracji i ruchy kobiece. Dawała ludziom miłość i otoczona była miłością. Zawsze będziemy ją kochać".

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Polub WP Kobieta
Qaqwqwrqw
Qaqwqwrqw
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.

Qaqwqwrqw