Trwa ładowanie...
d1mzikb

Koronawirus. Jak bezpiecznie rozpakować zakupy?

W czasie pandemii koronawirusa powinniśmy przestrzegać wszystkich zaleceń wydawanych przez ministerstwo zdrowia i GIS. W sklepach wprowadzono wiele obostrzeń dotyczących zakupów. Sama ostrożność w sklepie to mało. Zdradzamy, jak bezpiecznie rozpakowywać zakupy.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Robienie zakupów w dobie pandemii
Robienie zakupów w dobie pandemii (Getty Images)
d1mzikb

Z każdym dniem rozprzestrzenia się koronawirusa pojawia się coraz więcej pytań, jak możemy zapewnić sobie większe bezpieczeństwo. Główny Inspektorat Sanitarny wyjaśnia, że główną drogą przenoszenia się COVID-19 jest droga kropelkowa. Jednak naukowcy podkreślają, że może się on również utrzymywać na różnych powierzchniach. Dlatego lepiej chuchać na zimne.

Jeśli musimy wybrać się do sklepu po zakupy nie zapomnijmy o odpowiedniej ochronie – rękawiczkach jednorazowych oraz zachowaniu bezpiecznej odległości. Następnie, gdy przyniesiemy produkty do domu odpowiednio je rozpakujmy oraz zabezpieczmy.

d1mzikb

Jak bezpiecznie rozpakować zakupy?

Po pierwsze przed rozpakowaniem należy dokładnie umyć lub zdezynfekować ręce. Następnie zakupy rozpakowujemy na wcześniej wyczyszczonym blacie. Gdy rozłożymy je już na stole, należy je posegregować. Oddzielamy warzywa i owoce od produktów, które zapakowane są w pudełka, np. jogurty, ser, majonez. Niepotrzebne torebki od razu wyrzucamy do kosza, a produkty myjemy dokładnie pod wodą.

Jak zabezpieczyć żywność w domu?

W lodówce powinniśmy umieścić tak produkty, aby nie stykały się ze sobą. Świeże owoce i warzywa najlepiej pochować w oddzielnych pojemnikach. Należy pamiętać również, by oddzielać od siebie żywność ugotowaną i surową.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d1mzikb

Podziel się opinią

Share

d1mzikb

d1mzikb