Trwa ładowanie...
d39usz6

Kosmetyki dla rudowłosych - 3, które musisz mieć!

Ciepły kolor rudych włosów i karnację ozdobioną piegami można doskonale podkreślić odpowiednim błyszczykiem, dobrą paletką cieni do powiek lub złociście pobłyskującym różem do policzków. Nigdy nie chowaj piegów pod podkładem ani nie zmieniaj koloru włosów, jeśli jesteś piegowatym rudzielcem. Wybraliśmy 3 najlepsze kosmetyki, które pomogą wam podkreślić ten typ urody.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie

Treści redakcyjne są całkowicie niezależne.Wspierasz nasz rozwój, kupując produkty z linków lub boksów zamieszczonych w tekście.

Rude włosy i piegi warto podkreślić pięknym makijażem
Rude włosy i piegi warto podkreślić pięknym makijażem (unsplash.com, Fot: Annie Sprat)
d39usz6

Najlepsze kolorowe kosmetyki dla „jesieni”

Kobiety z rudymi włosami i piegami to typ urody, w której dominują ciepłe kolory. To tzw. jesień. Osoby o takim typie urody mają delikatną cerę o jasnym, lekko ciepłym odcieniu, często określają jako brzoskwiniową. Cera kobiet w typie urody jesieni jest wrażliwa na słońce i przesuszenie. Do takiego typu urody pasują określone kolory i typy kosmetyków, które nie ukryją piegów, tylko je podkreślą. Makijaż dla piegowatego rudzielca nie musi być mocny ani intensywny – piegów nie warto przykrywać kryjącym podkładem, a włosy o odcieniu kasztanowym, rudym lub miodowym same w sobie są ozdobą. Tu naszą propozycją jest paletka z rozświetlaczem, bronzerem i różem, gdzie wszystkie trzy kosmetyki mają delikatny efekt złocistej poświaty.

Piegi i rude włosy są określane jako „złote”, zatem kosmetyki z ciepłą poświatą harmonijnie podkreślają takie cechy urody. Zaletą prasowanych paletek do konturowania jest świetna możliwość stopniowania koloru, przez nakładanie kolejnych, delikatnie prześwitujących warstw. Nie każdy wie, że skóra osób naturalnie rudych i piegowatych jest cieńsza, dlatego jest bardziej podatna na wysuszanie i podrażnienia – dlatego najlepsze dla piegowatych rudzielców są kosmetyki z filtrem i dla cery delikatnej.

    unsplash.com
(unsplash.com, Fot: Annie Sprat)

Jaki makijaż dla typowej jesieni?

"Pani jesień" doskonale wygląda w odcieniach harmonijnie współgrających z ciepłymi kolorami jej naturalnego wyglądu. Popularny, niemal niewidoczny makijaż w beżach i w brązach daje możliwość stopniowego przyciemniania. Dzięki temu codzienny makijaż w beżach możesz wzmocnić i zmienić w makijaż wieczorowy, nakładając na przykład ciemny cień do powiek po zewnętrznej stronie górnej powieki. Pogłębisz spojrzenie, jeśli nałożysz dodatkowo drugą warstwę tuszu do rzęs.

Rudowłose piegusy mogą mieć jaśniejszą lub średnią karnację, a ich oczy mogą być zarówno typowo jesienne, czyli brązowe lub zielone, jak i jaśniejsze. Tu często pojawiają się elementy z typu urody określanego jako „wiosna”, czyli oczy szare lub błękitne.

d39usz6

Kolorowe akcenty makijażowe dla rudych – jaka pomadka?

Usta kobiet o rudych lub kasztanowych włosach doskonale wyglądają w odcieniach brzoskwiniowych, ceglasto-czerwonych, oranżowych i łososiowych. Co ciekawe, sprawdzą się też modne, matowe pomadki w fioletach, kolorze fuksji lub wręcz jaskrawo różowych - te również prezentują się świetnie. Uniwersalnym rozwiązaniem jest błyszczyk z odżywką, która nawilża usta skłonne do pierzchnięcia i nadaje im lekko ciepły odcień.

Piegi East News
Piegi (East News)

Rudzielce często mają delikatną cerę, dlatego krem z filtrem i odżywianie twarzy zwłaszcza we wrażliwych okolicach oczu i ust to podstawa. Makijaż dla kobiety o rudych włosach może równie dobrze podkreślić jej urodę, jak i skutecznie popsuć efekt. Nawet najstaranniej wykonane „kocie oko” w niektórych kolorach kobiecie w typie urody klasycznej jesieni nie pasuje, a nawet szpeci.

    unsplash.com
(unsplash.com, Fot: Annie Sprat)
icon info

Treści redakcyjne są całkowicie niezależne.Wspierasz nasz rozwój, kupując produkty z linków lub boksów zamieszczonych w tekście.

d39usz6

Podziel się opinią

Share
d39usz6
d39usz6