Wetrzyj w pnie już teraz. Mszyce już nie zaatakują
Są owady, które mimo swoich niewielkich rozmiarów, mogą siać prawdziwe spustoszenie w ogrodzie. Z całą pewnością można zaliczyć do nich mszyce oraz mrówki. Jak zabezpieczyć nasze zbiory przed szkodnikami? Mamy na to szalenie prosty patent.
Sadząc w swoim przydomowym ogrodzie jabłoń, wiśnię, czereśnię lub brzoskwinię, zależy nam na tym, aby latem lub jesienią móc skosztować ich owoców. Zanim jednak będziemy się nimi zajadać, należy odpowiednio o nie zadbać i ochronić przed owadami, które mogą wpłynąć na ilość zbiorów. Jak to zrobić? Mamy na to sprawdzony sposób.
Dlaczego mszyce i mrówki pojawiają się na drzewkach owocowych?
Mszyce bardzo często spędzaj sen z powiek sadownikom. Owady te żerują na drzewkach, wysysając z nich wnętrza sok, powodując przy tym m.in. skręcanie pędów i zwijanie liści. Niestety to wszystko może mieć fatalny wpływ na ilość, a nawet jakość naszych plonów. Nic więc dziwnego, że widząc pierwsze mszyce, chcemy jak najszybciej się ich pozbyć.
Nie każdy też wie, że owady te żerując na drzewkach, wydalają tzw. "rosę miodową". To właśnie ona stanowi doskonałe pożywienie dla mrówek, które skuszone pokarmem licznie pojawiają się na naszych roślinach.
Dalsza część artykułu pod materiałem wideo
Naturalne sposoby na mszyce. Proste i skuteczne
Czytaj też: Posadź w ogrodzie. Mszyce od razu się ewakuują
Domowy sposób na mszyce i mrówki w ogrodzie
Sprytne mrówki już dawno wpadły na pomysł, aby samodzielnie przenosić mszyce na drzewka owocowe, by później móc zajadać się swoim ulubionym przysmakiem. Właśnie dlatego to bardzo ważne, aby w porę temu zapobiec.
Wszystko, czego potrzebujemy to klasyczny lep na owady. Musimy pocierać nim pień na wysokości ok. 15-20 cm, tak aby przenieść na niego substancję, która znajduje się na produkcie. Trzeba jednak zrobić to bardzo dokładnie, inaczej mrówki szybko znajdą miejsce, które umożliwi im pokonanie przeszkody.
Co ciekawe, nie trzeba martwić się o powtarzanie tej czynności po opadach deszczu. Nie każdy bowiem wie, że klej może utrzymywać się na korze niemal przez cały rok.
Zapraszamy na grupę FB - #Samodbałość. To tu będziemy informować na bieżąco o wywiadach, nowych historiach. Dołączcie do nas i zaproście wszystkie znajome. Czekamy na was!
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl