Blisko ludziKrąg ciszy. Kobiety będą protestować po śmierci zgwałconej 26-latki

Krąg ciszy. Kobiety będą protestować po śmierci zgwałconej 26‑latki

Krąg ciszy. Kobiety będą protestować po śmierci zgwałconej 26-latki
Źródło zdjęć: © iStock.com
Karolina Błaszkiewicz

29.08.2017 15:41

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Gwałcili i poniewierali ją przez 10 dni. W wyniku odniesionych obrażeń zmarła w szpitalu. Miała zaledwie 26 lat. Dziewuchy Dziewuchom organizują marsz "Krąg ciszy"- 30 sierpnia w całej Polsce będzie można przeciwstawić się kulturze gwałtu. "Gwałtom mówimy NIE. Stanowcze NIE!" – piszą organizatorki.

W ostatnich dniach byliśmy świadkami dwóch okrutnych aktów przemocy wobec kobiet. Między 17 a 27 lipca młoda łodzianka była wielokrotnie gwałcona i bita przez trzech mężczyzn. Lekarzom nie udało się jej uratować. Potem usłyszeliśmy o turystce z Rimini, którą wykorzystało 4 napastników. Kobieta przebywa w szpitalu i z tego, co wiadomo, nic nie zagraża jej życiu. 30 sierpnia odbędzie się ogólnopolski protest "Krąg ciszy", którym organizacja Dziewuchy Dziewuchom wyrażą solidarność z ofiarami.

Obraz
© Screen / Facebook | Dziewuchy Dziewuchom

"Tworząc krąg oraz łącząc się w ciszy, chcemy wyrazić swój sprzeciw. GWAŁTOM MÓWIMY NIE! Stanowcze NIE! Przypominamy, że to nie ofiara gwałtu jest sobie winna, a sprawca, który nie ma prawa przekraczać naszych granic bez naszej zgody!" – czytamy na stronie wydarzenia na Facebooku. Krąg Ciszy powstanie przed gmachem Sądu Najwyższego na pl. Krasińskich w Warszawie, przed Prokuraturą Rejonową Łódź-Widzew, a także w Gdańsku, Poznaniu, Krakowie i we Wrocławiu. Uczestnicy mają stawić się tam w czarnych ubraniach 30 sierpnia o godz.21.00. "Wyraźmy nasz sprzeciw, a także ogromny żal z powodu tych tragicznych lipcowych wydarzeń. Weźmy ze sobą znicze lub świece" – apelują Dziewuchy, dodając, że można zrobić to także z domu, zapalając światło w oknie.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (3)
Zobacz także