Trwa ładowanie...
d494wfa

Krakowska policja dołączyła się do strajku kobiet. Świadkowie byli wzruszeni

Strajki kobiet odbywają się w całym mieście. Biorą w nich udział nie tylko kobiety, ale również ich partnerzy, mężowie, bracia, ojcowie, a nawet dziadkowie. Do jednego z przemarszów dołączyła nawet krakowska policja, która solidarnie przeszła z protestującymi. Świadkowie byli prawdziwie wzruszeni ich postawą.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Krakowska policja dołączyła do strajku kobiet
Krakowska policja dołączyła do strajku kobiet (Getty Images, Instagram)
d494wfa

Protesty i manifestacje nie ustają. "Ogólnopolski Strajk Kobiet" zapowiada, że nie zamierza ustąpić, dopóki prawa kobiet nie będą szanowane i respektowane. Marsze odbywają się w całej Polsce. W niedzielnym strajku w Warszawie uczestniczyło około 100 tys. osób. Wrze również w mediach społecznościowych, które zalane są fotografiami z czerwoną błyskawicą i hasztagiem #piekłokobiet.

Krakowska policja dołączyła do strajku kobiet

Każdy strajk odbywa się pod okiem policji. Funkcjonariusze pilnują bezpieczeństwa oraz przypominają o obowiązujących obostrzeniach epidemiologicznych. Na manifestacji dochodzi również do starć. W sieci krążą nagrania, świadectwa i zdjęcia mówiące o tym, że policja używa gazu łzawiącego, dochodzi również do zatrzymań.

d494wfa

Pojawiają się także nagrania, w których protestujący namawiają policjantów, by ci poszli razem z nimi. Jak się okazuje, niektórzy korzystają z zaproszenia. Na profilu na Instagramie "Strajku Kobiet" pojawiło się nagranie, na którym widać, że krakowska policja dołączyła do manifestacji i wraz ze strajkującymi przeszli przez miasto. Komentarze pod filmem wyrażają wdzięczność dla funkcjonariuszy. "Mam ciarki na całym ciele, kiedy to oglądam" – napisała jedna z internautek.

To nie pierwsza tego typu sytuacja. We Wrocławiu bohaterką została policjantka, która machała i biła brawo strajkującym.

Trybunał Konstytucyjny. Ten wyrok zmieni życie Polek na lata. "Krańcowe zniewolenie kobiet"

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d494wfa

Podziel się opinią

Share
d494wfa
d494wfa