Blisko ludziKrakowska policja dołączyła się do strajku kobiet. Świadkowie byli wzruszeni

Krakowska policja dołączyła się do strajku kobiet. Świadkowie byli wzruszeni

Krakowska policja dołączyła do strajku kobiet
Krakowska policja dołączyła do strajku kobiet
Źródło zdjęć: © Getty Images, Instagram
26.10.2020 13:24, aktualizacja: 01.03.2022 14:21

Strajki kobiet odbywają się w całym mieście. Biorą w nich udział nie tylko kobiety, ale również ich partnerzy, mężowie, bracia, ojcowie, a nawet dziadkowie. Do jednego z przemarszów dołączyła nawet krakowska policja, która solidarnie przeszła z protestującymi. Świadkowie byli prawdziwie wzruszeni ich postawą.

Protesty i manifestacje nie ustają. "Ogólnopolski Strajk Kobiet" zapowiada, że nie zamierza ustąpić, dopóki prawa kobiet nie będą szanowane i respektowane. Marsze odbywają się w całej Polsce. W niedzielnym strajku w Warszawie uczestniczyło około 100 tys. osób. Wrze również w mediach społecznościowych, które zalane są fotografiami z czerwoną błyskawicą i hasztagiem #piekłokobiet.

Krakowska policja dołączyła do strajku kobiet

Każdy strajk odbywa się pod okiem policji. Funkcjonariusze pilnują bezpieczeństwa oraz przypominają o obowiązujących obostrzeniach epidemiologicznych. Na manifestacji dochodzi również do starć. W sieci krążą nagrania, świadectwa i zdjęcia mówiące o tym, że policja używa gazu łzawiącego, dochodzi również do zatrzymań.

Pojawiają się także nagrania, w których protestujący namawiają policjantów, by ci poszli razem z nimi. Jak się okazuje, niektórzy korzystają z zaproszenia. Na profilu na Instagramie "Strajku Kobiet" pojawiło się nagranie, na którym widać, że krakowska policja dołączyła do manifestacji i wraz ze strajkującymi przeszli przez miasto. Komentarze pod filmem wyrażają wdzięczność dla funkcjonariuszy. "Mam ciarki na całym ciele, kiedy to oglądam" – napisała jedna z internautek.

To nie pierwsza tego typu sytuacja. We Wrocławiu bohaterką została policjantka, która machała i biła brawo strajkującym.

Źródło artykułu:WP Kobieta
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (150)
Zobacz także