UrodaKremy przeciwzmarszczkowe dla dojrzałych kobiet. Zachowaj młodość na dłużej

Kremy przeciwzmarszczkowe dla dojrzałych kobiet. Zachowaj młodość na dłużej

Kremy przeciwzmarszczkowe dla dojrzałych kobiet. Zachowaj młodość na dłużej
Źródło zdjęć: © Shutterstock.com
Sylwia Ścibak
19.04.2018 10:30, aktualizacja: 19.04.2018 13:13

Im jesteśmy starsze, tym nasza cera staje się coraz bardziej wiotka, a wokół oczu, ust i na czole zaczynają pojawiać się zmarszczki. Na szczęście ten proces można opóźnić. Poniżej prezentujemy kremy przeciwzmarszczkowe dla kobiet dojrzałych. Niektóre są przecenione o połowę.

Cera kobiet dojrzałych – dlaczego potrzebuje odpowiedniej pielęgnacji?

Cera kobiet dojrzałych szybciej się starzeje, zwłaszcza po menopauzie. W tym czasie odbywa się degradacja włókien kolagenowych oraz elastyny, które sprawiają, że skóra jest jędrna, gładka, ma jednolity koloryt i szybciej się regeneruje. Cera kobiet dojrzałych charakteryzuje się nie tylko widocznymi zmarszczkami, ale też przebarwieniami i nasilonym zrogowaceniem. Ponadto staje się bardziej przesuszona i matowa.

Proces starzenia się cery można opóźnić odpowiednimi zabiegami oraz kosmetykami. Warto też pamiętać o zdrowym trybie życia, ponieważ wszelkie czynniki zewnętrzne, takie jak papierosy, promieniowanie słoneczne czy stres, przyczyniają się do szybszej utraty jędrności i blasku.

Obraz
© 123RF

Co zawierają kremy przeciwzmarszczkowe?

Kremy przeciwzmarszczkowe zawierają przede wszystkim substancję ochronne, przeciwutleniające, stymulujące krążenie krwi w skórze oraz pomagające zachować wodę. Wśród nich znajdziemy peptydy, czyli związki organiczne powstałe przez połączenie aminokwasów wiązaniami peptydowymi, ekstrakty z komórek macierzystych, witaminy C i E oraz retinol, olejki (np. arganowy czy z pestek winogron), koenzym Q10 oraz wszelkie kwasy (np. glikolowy). Te składniki sprawiają, że cera nabiera blasku, jest odżywiona, wygładzona, a bruzdy stają się mniej widoczne.

Jakie kremy proponujemy?

Wybraliśmy klika kremów przeciwzmarszczkowych znanych i cenionych marek, które przeznaczone są dla pań w wieku 40, 50 oraz 60 lat. Niektóre z nich zostały przecenione nawet o połowę i kosztują teraz mniej niż 20 zł.

Obraz
© Shutterstock.com