Trwa ładowanie...

Kreski eyelinerem. Jak zrobić kreskę na oku?

Kreski eyelinerem są niezwykle popularne zwłaszcza podczas wieczornych wyjść. Aby makijaż eksponował oko, kreska musi być odpowiednio dobrana do jego kształtu.

Kreski eyelinerem. Jak zrobić kreskę na oku?Źródło: Shutterstock.com
d4hwpnq
d4hwpnq

Kreski eyelinerem - dla kogo są polecane?

Kreski na powiekach polecane są do każdego typu urody i pasują zarówno brunetkom, jak i szatynkom czy blondynkom. Pięknie podkreślają duże oczy, zwłaszcza te o kształcie migdała. Właścicielki oczu wąskich i głęboko osadzonych musza jednak uważać na kreski eyelinerem na górnej powiece, aby nie zmniejszyły optycznie oka. Jeśli się tego obawiasz, rozjaśnij powiekę cieniem i wyciągnij kreskę w stronę brwi, aby powiększyć oko.

Jak wybrać eyeliner?

W drogeriach dostępnych jest mnóstwo eyelinerów. Do wyboru są zarówno te tradycyjne, jak i wodoodporne. Eyelinery do kresek różnią się także konsystencją tuszu oraz intensywnością koloru. Niektóre eyelinery posiadają błyszczące drobinki, nadające oku delikatnego blasku.

Aby dobrze narysować kreskę, należy znaleźć tusz do kresek, który najlepiej odpowiada naszej skórze, ale także ręce. Eyelinery różnią się od siebie także szczoteczkami. Niektóre kobiety, które mają wprawę w robieniu kresek, wybierają miękkie, pędzelkowe szczoteczki eyelinerów, które pozwalają na uzyskanie efektu delikatnego cienia nad główną kreską. Początkujące, jak również te, które chcą uzyskać równą i wyrazistą kreskę, stawiają zwykle na sztywne i szpiczaste pędzelki. Alternatywą dla tradycyjnych eyelinerów są tusze w pisaku, przypominające flamastry.

d4hwpnq

Kreska na oku - rodzaje

Do najpopularniejszych rodzajów kresek należą:

Kreska arabska - polega na obrysowaniu kształtu oka eyelinerem lub kredką. Zewnętrzny kącik oka wyciągamy w stronę końca łuku brwiowego. Przy kresce arabskiej, podkreślamy także wewnętrzny kącik oka wraz z dolną powieką.

Kreska kocie oko - najłatwiej wykonać ją eyelinerem lub ściętym po skosie pędzelkiem i żelowym cieniem. Kreskę najłatwiej jest narysować zaznaczając kropką miejsce do którego chcemy pociągnąć krekę. Powinno się ono znajdować nad łukiem powieki, równolegle do końca łuku brwiowego. Sprardzonym sposobem jest przystawienie środka oka kreski i odchylenie jej w stronę łuku. W ten sposób uzyskamy idealny kant. Następnie od kropki prowadzimy kreskę do powieki. Ostatnim krokiem jest dorysowanie kreski nad linią rzęs.

Kreska z jaskółką - kreska z jaskółką może przypominać kocie oko z dodatkiem jasnej poświaty w zewnętrznym kąciku oka. Zwykle jest on wyciągnięty tak, jak kreska w stronę brwi i świetnie podkreśla i powiększa oko. Aby efekt był wyrazisty, należy obrysować czarną kredką także dolną powiekę oka.

d4hwpnq

Kreska nad linią rzęs - popularna, wąska kreska na górnej powiece w stylu thin line, sprawdza się u kobiet chcących podkreślić oko kredką bądź eyelinerem bez wyrazistego, ciemnego konturowania powieki. Zwykle ciągnie się ją od wewnętrznego do zewnętrznego kącika powieki lub tylko nad linią rzęs. Nie wyciągamy jej także w stronę łuku brwiowego. Tego rodzaju kreska jest praktyczna na co dzień, warto jednak pamiętać, że może zmniejszać oko, dlatego należy pamiętać o wydłużającym tuszu do rzęs.

d4hwpnq
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4hwpnq