Trwa ładowanie...

Król Karol III pozbył się pamiątki po matce. Zniknęła z jego gabinetu

Król Karol III, który przejął rządy po zmarłej królowej Elżbiecie II, zdecydował się na kolejne zmiany. Tym razem - w wystroju wnętrz, bo z jego nowego gabinetu, należącego wcześniej do królowej, zniknęła pewna pamiątka. Była tam umieszczona od 2003 roku aż do momentu śmierci brytyjskiej monarchini.

Król Karol III pozbył się pamiątki po matceKról Karol III pozbył się pamiątki po matceŹródło: Getty Images
d1px4p1
d1px4p1

73-letni król Karol III to najstarszy panujący monarcha w Wielkiej Brytanii. To właśnie on przejął rządy po zmarłej królowej Elżbiecie II, uznawanej za jedną z najlepszych monarchów w historii tego kraju i to on już niedługo (prawdopodobnie w 2023 roku) wprowadzi się do Pałacu Buckingham, który jest obecnie remontowany. Od momentu objęcia tronu jest bacznie obserwowany przez obywateli, a ci dopatrzyli się już kolejnej zmiany. Czy oburzy ich ona tak samo, jak sprawa z oficjalnym portretem królewskim, na którym, wbrew obowiązującej tradycji i protokołowi, obejmuje swoją małżonkę, Camillę?

Król Karol III pozbył się pamiątki po matce

Król Karol III przejął już gabinet po matce, w którym przyjmowani są m.in. najwyżsi rangą urzędnicy państwowi oraz inne koronowane głowy. Na najnowszym zdjęciu ze spotkania z pakistańskim urzędnikiem Moazzamem Ahmadem Khanem zauważono, że podjął decyzję o usunięciu pewnego przedmiotu, który towarzyszył jego matce przez 19 lat.

Porównując jedno ze zdjęć królowej Elżbiety II ze zdjęciem z ostatniego spotkania króla Karola III, widzimy, że z sekretarzyka w gabinecie monarchy zniknęła figurka czarnej lornetki, która, według doniesień, została tam postawiona prawdopodobnie w 2003 roku.

Królowa Elżbieta II z Angeliną Jolie, w tle figurka czarnej lornetki Getty Images
Królowa Elżbieta II z Angeliną Jolie, w tle figurka czarnej lornetki Źródło: Getty Images, fot: WPA Pool

Powód, dlaczego król zdecydował się na usunięcie jednej z pamiątek po matce, jak na razie nie jest znany.

d1px4p1

Oto, co pojawiło się w gabinecie króla Karola III

Król Karol III wprowadził jednak jedną, dosyć istotną zmianę na jednej z szafek, które znajdują się w jego gabinecie. To tam umieścił zdjęcie ślubne księcia Harry'ego oraz Meghan Markle. Można więc stwierdzić, że wciąż ma dobre relacje z synem i jego żoną, mimo ich przeprowadzki do Stanów Zjednoczonych oraz wielu doniesień o konfliktach.

Zagłosuj na #Wszechmocne 2022Źródło: WP Kobieta

Zapraszamy na grupę na Facebooku - #Wszechmocne. To tu będziemy informować na bieżąco o terminach webinarów, wywiadach, nowych historiach. Dołączcie do nas i zaproście wszystkie znajome. Czekamy na was!

Diana była wściekła. Oto czego szczerze nienawidziła w Karolu

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

d1px4p1
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1px4p1