GwiazdyTak król Karol III mówił na Meghan Markle. Ujawniono słynny przydomek

Tak król Karol III mówił na Meghan Markle. Ujawniono słynny przydomek

Tak król Karol III mówił na Meghan Markle
Tak król Karol III mówił na Meghan Markle
Źródło zdjęć: © Getty Images

07.10.2022 09:22

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Od samego początku pojawienia się w brytyjskiej rodzinie królewskiej Meghan Markle mówi się, że była aktorka, a dziś żona księcia Harry'ego ma świetne relacje z teściem, królem Karolem III. Czy przydomek, który jej nadał, temu dowodzi? Tego dowiadujemy się z książki Katie Nicholl - "The New Royals".

Nagłe pojawienie się Meghan Markle u boku księcia Harry'ego wywołało niemałe emocje. Jeszcze większe kiedy poinformowano, że brytyjski książę i amerykańska aktorka są zaręczeni, a Meghan jako pierwsza kobieta o ciemniejszym kolorze skóry stanie się częścią brytyjskiej rodziny królewskiej. Ślub pary był jednym z najważniejszych wydarzeń, a Markle do ołtarza poprowadził sam król Karol III (ówczesny książę Karol). Ich wymiany uśmiechów i ciche pogawędki dowodziły, że Meghan i król mają naprawdę dobre relacje.

Tak król Karol III mówił na Meghan Markle

Królewska ekspertka Katie Nicholl ujawniła w najnowszej książce "The New Royals", jak brytyjski monarcha nazywał swego czasu księżną Sussex. Okazuje się, że przydomek, który stosował w jej stronę, miał być oznaką jego szacunku do jej osoby i... charakteru.

Król Karol III mówił bowiem na Meghan Markle "tungsten", co w języku angielskim jest określeniem pierwiastka chemicznego wolframu - twardego, stalowo-szarego metalu.

"Król nadał jej taki przydomek ze względu na jej twardość i odporność" - pisze Nicholl.

Meghan Markle: Imponująca, pewna siebie, zdolna

Pomysł na określenie Meghan Markle słowem takim jak "tungsten" narodził się podobno już w głowie króla Karola III w trakcie wspólnego wywiadu Markle z księciem Harrym, księżną Kate oraz księciem Williamem podczas Royal Foundation Forum w 2018 roku.

"Meghan była gwiazdą wśród tej czwórki. Była elegancka, uważna i zabawna, używała wszystkich swoich telewizyjnych umiejętności, aby przedstawić swoje zdanie. To był moment przebudzenia dla Williama i Kate, kiedy zdali sobie sprawę, że Meghan jest imponująca, pewna siebie i zdolna" - stwierdza Nicholl w książce "The New Royals".

Książę Harry, Meghan Markle, księżna Kate i książę William podczas Royal Foundation Forum 2018
Książę Harry, Meghan Markle, księżna Kate i książę William podczas Royal Foundation Forum 2018© Getty Images | Chris Jackson

Nie wiadomo jednak, czy po rezygnacji z królewskich obowiązków przez Meghan i księcia Harry'ego, była księżna Sussex jest wciąż nazywana w taki sposób przez teścia.

Zagłosuj na #Wszechmocne 2022
Zagłosuj na #Wszechmocne 2022© WP Kobieta

Zapraszamy na grupę na Facebooku - #Wszechmocne. To tu będziemy informować na bieżąco o terminach webinarów, wywiadach, nowych historiach. Dołączcie do nas i zaproście wszystkie znajome. Czekamy na was!

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (18)
Zobacz także