Blisko ludziKrólowa Elżbieta II ma tunel pod zamkiem. Prowadzi do niego ukryte przejście

Królowa Elżbieta II ma tunel pod zamkiem. Prowadzi do niego ukryte przejście

Królowa Elżbieta II ma tunel pod zamkiem. Prowadzi do niego ukryte przejście
Źródło zdjęć: © Getty Images
22.01.2020 09:14, aktualizacja: 22.01.2020 10:10

Królowa Elżbieta II skrywa wiele tajemnic w swojej posiadłości w Windsorze. Architekci wprowadzili specjalną konstrukcję, która miała zapewnić monarchom bezpieczeństwo.

Królowa Elżbieta II zazwyczaj przyjmuje swoich oficjalnych i prywatnych gości w swojej posiadłości w Windsorze Zamek razem z pałacem Buckingham w Londynie i pałacem Holyrood w Edynburgu jest jedną z głównych oficjalnych rezydencji brytyjskich monarchów. Okazuje się, że to miejsce skrywa więcej tajemnic, niż można przypuszczać. Dokument BBC ujawnił, że pod posiadłością znajduje się tajemne przejście.

Królowa Elżbieta II ma tajne przejście

Tunel ewakuacyjny z Zamku w Windsorze ma być ukryty pod dywanem w jednej z komnat. Jak się okazuje, konstrukcja tajnych przejść w posiadłościach królewskich monarchów była kiedyś koniecznością, a tunel ma prowadzić na ulicę.
To właśnie w dokumencie BBC prezenterka Fiona Bruce po raz pierwszy pokazała przed kamerą tajemne przejście. Zasłonięta tkaniną zapadnia prowadzi to tunelu, którego wygląd niewiele się zmienił od 1200 roku. Wnętrze jest wystarczająco szerokie, aby pomieścić armię mężczyzn.

"To bardzo sprytny trik, dzięki któremu mogliby zakraść się do wroga i zaatakować go od tyłu" – przyznała dziennikarka.
Zamek ma bardzo interesującą historię i co ciekawe, to właśnie jego pożar w 1992 roku skłonił królową Elżbietę II do udostępnienia Pałacu Buckingham turystom. Dzięki temu udało się zebrać pieniądze konieczne do odbudowy północno-wschodniego skrzydła.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl