Blisko ludziKrólowa Elżbieta II nie lubi nudnych rozmówców. Ten sprytny trik pozwala ich uniknąć

Królowa Elżbieta II nie lubi nudnych rozmówców. Ten sprytny trik pozwala ich uniknąć

Królowa Elżbieta II nie lubi nudnych rozmówców. Ten sprytny trik pozwala ich uniknąć

17.02.2020 13:06, aktual.: 18.02.2020 16:06

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Elżbieta II stosuje sprytny trik, dzięki któremu unika nudnych rozmów. Królowa wysyła personelowi dyskretny sygnał, na który nikt inny nie zwraca uwagi.

Królowa Elżbieta II zawsze ma na palcu złotą obrączkę ślubną. Nosi ją tuż obok pierścionka z 3-karatowym diamentem, który podarował jej książę Filip. Niewiele osób zdaje sobie sprawę z faktu, że obrączka ma jeszcze jedną, ukrytą funkcję.

Królowa Elżbieta II unika nudnych rozmówców

W sytuacji, w której Elżbieta II chce zakończyć konwersację, dyskretnie przekłada torebkę z jednej ręki do drugiej. Królewski historyk Hugo Vickers podkreślił jednak, że w niektórych przypadkach przekładanie torebki jest zbyt wyraźnym gestem. Gdy sytuacja jest szczególnie pilna, królowa Elżbieta II decyduje się na przekręcenie ślubnej obrączki. Nosi ją od 1947 roku.

Co ciekawe, podobny gest opracowali także książę Karol i jego syn William. W odróżnieniu od królowej Elżbiety II bawią się spinkami do mankietów. Dla służby jest to sygnał, by odciągnąć członków rodziny od nieciekawych konwersacji, np. poprzez stwierdzenie, że są pilnie potrzebni w innym miejscu.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (7)