GwiazdyKrólowa Elżbieta II szykuje niespodziankę dla Kate. Chce ją wyróżnić w 10. rocznicę ślubu z Williamem

Królowa Elżbieta II szykuje niespodziankę dla Kate. Chce ją wyróżnić w 10. rocznicę ślubu z Williamem

Kate i Elżbieta II
Kate i Elżbieta II
Źródło zdjęć: © Getty Images
oprac. KSA

22.01.2021 13:18

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Relacje w brytyjskiej rodzinie królewskiej są bardzo pogmatwane i królowa nie darzy wszystkich taką dozą sympatii. Na szczęście księżna Kate nie musi się tym przejmować, bo jest jedną z jej ulubienic i ma z nią stały kontakt. Nawet w trakcie pandemii.

Kate i William pobrali się 29 kwietnia 2011 roku w Opactwie Westminsterskim. Ślubu udzielił arcybiskup Canterbury Rowan Williams. Niedługo minie 10 lat od tego wydarzenia, dlatego brytyjska rodzina królewska zaczyna szykować się do świętowania okrągłej rocznicy ślubu.

Dobre relacje z królową

Jak donosi Daily Mail, królowa planuje niespodziankę dla Kate w tym dniu. Elżbieta II ma w planach wyróżnienie żony swojego wnuka. Księżna Kate jest bardzo zaangażowana w pracę na rzecz Pałacu, dlatego królowa chce publicznie pokazać, jak bardzo to docenia.

To nie będzie pierwsze wyróżnienie dla Kate. W 8. rocznicę swojego ślubu otrzymała Królewski Order Wiktorii - odznaczenie Damy Wielkiego Krzyża Królewskiego Orderu Wiktorii za służbę Suwerenowi. Order przyznaje osobiście władca kraju i tylko wtedy, gdy uzna, że dana osoba bardzo zasłużyła się swoją działalnością.

Media potwierdzają zaangażowanie Kate. Księżna chętnie bierze udział w oficjalnych zagranicznych podróżach, odwiedza potrzebujących w imieniu Pałacu oraz w ostatnim czasie znacząco przyczyniła się do promowania w Wielkiej Brytanii świadomości na temat istoty zdrowia psychicznego.

Królowa docenia Kate i chętnie spędza z nią czas. Jak donosi Daily Mail, to właśnie księżna nauczyła Elżbietę II, jak prowadzić wideo rozmowy. Mimo pandemii są w stałym kontakcie i dużo rozmawiają m.in. na temat dzieci Kate i Williama.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (20)
Zobacz także