Trwa ładowanie...
d2e14zd

"Krzyczymy razem". Kobiety wyjdą na ulice dla niepełnosprawnych

Osoby niepełnosprawne, ich rodziny i opiekunowie od tygodnia okupują Sejm. W ten sposób walczą o swoje prawa. Ogólnopolski Strajk Kobiet chce wesprzeć protestujących organizując pikietę przed Sejmem. "Nie da się inaczej" – podkreślają organizatorki.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Niepełnosprawni i ich bliscy domagają się wsparcia
Niepełnosprawni i ich bliscy domagają się wsparcia (East News, Fot: AGENCJA SE)
d2e14zd

"Krzyczymy razem z Wami. Wspieramy i będziemy wspierać was tak, jak potrafimy" – tak przedstawicielki Ogólnopolskiego Strajku Kobiet zwróciły się do strajkujących w Sejmie rodziców dorosłych niepełnosprawnych. Przez ostatnie dni na bieżąco pomagały im aktywistki z Warszawy. Przedsejmowa pikieta to kolejny wyraz wsparcia.

"Jest dla nas bowiem jasne, że nie wolno zostawiać Was samych. Zwłaszcza teraz, gdy z jednej strony rząd i prezydent umizgują się do was, a z drugiej strony – próbują grać na rozbicie środowiska osób z niepełnosprawnościami i tworzyć mikrosojusze, które niczego nie rozwiązują, a jedynie tuszują problemy" – podkreślają organizatorki protestu, który odbędzie się 27 kwietnia o godz. 18.

Aktywistki, jak czytamy, mają dość lekceważenia chorych, którym odmawia się wizyt fizjoterapeutów w Sejmie. Kobietom nie podoba się też, że osoby postronne nie mają już tam wstępu. "Rzeczową pomoc dla strajkujących będą w stanie dostarczać jedynie posłanki i posłowie. To czytelny komunikat, że władza próbuje się Was pozbyć z Sejmu. Pozbyć z widoku. Po raz kolejny usunąć ze świadomości społecznej" – zauważają. I dodają, że nie można na to pozwolić. Stąd apel o liczny udział w piątkowej demonstracji.

d2e14zd

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Oglądaj swoje ulubione programy za darmo na komputerze, telefonie i telewizorze! Sprawdź WP Pilot!

Podziel się opinią

Share

d2e14zd

d2e14zd
d2e14zd