Blisko ludziKsiążę Karol. Zachowanie synów Harry'ego i Williama przypomina mu księżną Dianę

Książę Karol. Zachowanie synów Harry'ego i Williama przypomina mu księżną Dianę

Książę Karol. Zachowanie synów Harry'ego i Williama przypomina mu księżną Dianę
Źródło zdjęć: © Getty Images
04.04.2020 10:23, aktualizacja: 04.04.2020 10:53

Jak donoszą brytyjskie media, książę Karol martwi się o synów, których nieprzewidywalne zachowanie ma przypominać mu małżeństwo z księżną Dianą. Bracia mieli odziedziczyć po niej wybuchowy temperament.

Decyzja Harry'ego o wystąpieniu z królewskiego dworu i zamieszkaniu z rodziną poza Wielką Brytanią wciąż budzi wielkie emocje. Mimo że małżonkowie oficjalnie mogą cieszyć się wsparciem rodziny królewskiej, inne źródła donoszą o wciąż narastającym konflikcie pomiędzy braćmi. William ma mieć wielki żal do Harry'ego, że ten wyrzekł się swojego dziedzictwa, a jak przyznał z kolei sam Harry, oboje są teraz "na innych ścieżkach w życiu". Jak donoszą brytyjskie media, ich zachowanie przypomina księciu Karolowi ich matkę, księżną Dianę.

Konflikt Williama i Harry'ego

"Ekstremalne huśtawki nastrojów" Williama i Harry'ego mają przypominać Karolowi małżeństwo z księżną Dianą i towarzyszące mu kłótnie. Królowa ludzkich serc nie radziła sobie z presją panującą na dworze i zdradami Karola, które przypłaciła poważnym załamaniem nerwowym. Jak pisał Robert Jobson, autor biografii księcia Karola: "w jednej minucie mogła być twoją najlepszą przyjaciółką, a w następnej – największym wrogiem". I to właśnie to nieprzewidywalne zachowanie mieli odziedziczyć po niej Harry i William.

Jak podkreśla Jobson, z pozoru spokojny książę William, który zawsze starał się być oparciem dla niepokornego Harry'ego, też może pochwalić się silnym temperamentem, który szczególnie teraz ma dawać o sobie znać. Jak podają inne źródła bliskie rodzinie królewskiej, ich zachowanie zasmuciłoby księżną Dianę, która samotna w małżeństwie chciała, by zawsze byli dla siebie wsparciem.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl