Trwa ładowanie...
d2ellvs

Książka o leczeniu z homoseksualizmu w sklepach Empik. Tylko w Internecie – broni się firma

Na stronie popularnej sieci sklepów pojawiła się kontrowersyjna książka. Organizacje antydyskryminacyjne apelują o jej wycofanie.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Tytuł książki sugeruje "nienormalność" homoseksualizmu
Tytuł książki sugeruje "nienormalność" homoseksualizmu (Materiały prasowe)
d2ellvs

Internetowy sklep Empik prowadzi sprzedaż książki "Walka o normalność. Przewodnik do autoterapii homoseksualizmu" holenderskiego psychologa Gerarda van den Aardwega. Publikacja promuje niezgodny ze stanowiskiem środowiska naukowego pogląd o możliwości „leczenia” orientacji seksualnej. O sprawie poinformował wczoraj Ośrodek Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych i wystosował apel do firmy o wycofanie tej pozycji z oferty.

Książka uznawana jest przez specjalistów za ideologiczną, nienaukową i utrwalającą krzywdzące stereotypy. Opisywana idea "terapii dla homoseksualistów" jest szkodliwa, a pseudonaukowe procedury "leczenia" uznawane są za traumatyzujące pacjentów i szkodliwe dla ich zdrowia psychicznego.

Wbrew temu, co sugeruje tytuł książki, homoseksualizm nie jest chorobą. Mimo to, za sprawą takich publikacji jak "Walka o normalność", w świadomości wielu ludzi orientacje seksualne inne niż heteroseksualna pozostają właśnie czymś "nienormalnym".

d2ellvs

Choć mamy tu do czynienia z książką dezinformującą i przeczącą naukowym ustaleniom, Empik tłumaczy się światopoglądem i deklaruje, że nie chce stać się cenzorem sprzedawanych treści. Broniąc sie w komentarzach na Facebooku sklep podkreśla, że prowadzi sprzedaż publikacji wyłącznie w Internecie, tak jakby miało to zmieniać sytuację. Firma zapowiada też, że wycofa książkę ze swojej oferty tylko, jeśli sąd orzeknie, że jej treści jest niezgodna z prawem. W odpowiedzi internauci zapowiadają bojkot sieci, a organizacje antydyskryminacyjne zachęcają do pisania listów i maili do rzeczniczki firmy.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d2ellvs

Podziel się opinią

Share
d2ellvs
d2ellvs