Trwa ładowanie...
d15q3p6
Informacja prasowa
Ludzie

Kultowa gra, 70-osobowa orkiestra symfoniczna, genialne multimedia

Kultowa gra “The Legend of Zelda” stworzona przez firmę Nintendo w 1998 r. od lat należy do światowej czołówki gier video.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Kultowa gra, 70-osobowa orkiestra symfoniczna, genialne multimedia
(mat. prasowy)
d15q3p6

Historia dzielnego skrzata Linka walczącego w obronie księżniczki Zeldy od niemal 20 lat przyciąga kolejne generacje graczy. Wkrótce po raz pierwszy w Polsce fani gry będą mogli znaleźć się w magicznym świecie Zeldy podczas wyjątkowego koncertu symfonicznego, któremu towarzyszyć będzie niezwykła multimedialna oprawa.

Zelda na żywo i multimedialnie

THE LEGEND OF ZELDA: SYMPHONY OF GODDESS - MASTER QUEST to więcej niż koncert. Koncert jest elementem światowej trasy, która po raz pierwszy zawita do Polski. Fanów czeka ogromne widowisko, które już od kilku lat systematycznie wypełnia tak prestiżowe sale koncertowe, jak Madison Square Garden w Nowym Jorku, Wembley Arena w Londynie czy Palais des Congress w Paryżu.

d15q3p6

Siła symfonicznego brzemienia i efekty video łączą się w niezwykły muzyczny spektakl, który przeniesie widza w sam środek zdarzeń znanych z najbardziej popularnych edycji gry. W programie znajdzie się czteroczęściowa symfonia, opowiadająca szczegółowo klasyczne fabuły najbardziej popularnych wersji gry, m.in. The Legend of Zelda: Ocarina of Time. Muzykę symfoniczną skomponował Koji Kondo – kompozytor muzyki do gier z cyklu "The Legend of Zelda".

W pierwszej polskiej edycji koncertu The Legend of Zelda: Symphony of the Goddess - Master Quart zagra jedna z najbardziej cenionych na świecie polskich orkiestr symfonicznych, warszawska Sinfonia Varsovia w 56-osobowym składzie.

Sinfonia Varsovia, podziwiana na świecie za znakomite brzmienie i idealne wyczucie stylu, od początku przyciąga wielkie nazwiska muzyki klasycznej. Grały z nią takie sławy, jak Witold Lutosławski, czy Claudio Abbado - legendarny szef Berlińskich Filharmoników. Pierwszym gościnnym dyrygentem orkiestry był legendarny skrzypek Yehudi Menuhin. Dziś Sinfonią Varsovia kieruje Krzysztof Penderecki.

Bilety już w sprzedaży

16 marca br. ruszyła sprzedaż biletów na koncert z symfonicznym wykonaniem muzyki z “Zeldy”. Na podstawie zagranicznych doświadczeń, organizatorzy spodziewają się dużego zainteresowania wydarzeniem. Bilety wyprzedają się na długo przed planowanym koncertem, warto więc wcześniej zadbać o miejsce na warszawskim Torwarze.

THE LEGEND OF ZELDA: SYMPHONY OF GODDESS - MASTER QUEST

Hala Torwarze 22 października 2016 r. godz. 19.00. Bilety do nabycia na www.eventim.pl (http://bit.ly/1Loq17c)

Organizatorem koncertu są: MGP Live z Nowego Jorku i Fundacja 7 Inicjatyw.

d15q3p6

Podziel się opinią

Share

d15q3p6

d15q3p6