UrodaLaserowe usuwanie owłosienia – cena, efekty i przeciwwskazania

Laserowe usuwanie owłosienia – cena, efekty i przeciwwskazania

Laserowe usuwanie owłosienia – cena, efekty i przeciwwskazania
Źródło zdjęć: © 123RF

28.06.2018 15:32, aktual.: 02.07.2018 13:02

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Depilacja laserowa to innowacyjna metoda trwałego usuwania zbędnego owłosienia. Doskonałe efekty uzyskiwane w depilacji z użyciem laserów sprawiają, że zabiegi tego typu zyskują coraz większą popularność. Depilacja nóg, depilacja twarzy, a nawet depilacja bikini nie musi być już problemem.

Depilacja laserowa – na czym polega laserowe usuwanie włosów?

Depilacja laserowa to bezpieczna i bezinwazyjna metoda usuwania zbędnego owłosienia na powierzchni całego ciała i twarzy. Efekt jest trwały, ponieważ zniszczeniu ulega macierz, czyli żywa część włosa. Różnego rodzaju lasery wykorzystywane do zabiegów wytwarzają wiązki światła, których energia jest absorbowana przez zawartą we włosach melaninę i dochodzi do niszczenia komórek, a w rezultacie eliminacji włosa. Należy jednak pamiętać, że podczas zabiegu laserowej depilacji usuwane są włosy będące w fazie wzrostu. Stąd konieczność wykonania serii zabiegów.

Depilacja laserem na wszystkie części ciała

Depilacja laserowa z powodzeniem zastępuje wszelkie tradycyjne metody usuwania nadmiernego owłosienia. Oznacza to, że możliwa jest depilacja bikini i miejsc intymnych, depilacja nóg, depilacja twarzy oraz depilacja pach. Usuwanie owłosienia laserem z tych najdelikatniejszych miejsc jest stosunkowo bezbolesne. Wystarczy wybrać odpowiednią moc urządzenia i pozwolić mu działać.

Efekty laserowego usuwania owłosienia

Efekty zabiegu depilacji laserowej są widoczne od razu po pierwszym zabiegu. Po około 2-3 tygodniach można zauważyć, że odrastające włoski są słabe, skręcone i wychodzą, „odpadając” od skóry. Seria powinna obejmować 4 – 6 zabiegów w przypadku nowszej generacji laserów. Po każdej kolejnej sesji wykonywanej co kilka tygodni, widoczna jest zmiana w postaci coraz rzadziej odrastających włosków, aż do całkowitego usunięcia owłosienia.

Laserowa depilacja – cena

Koszty wykonania depilacji laserowej uzależnione są od miasta, renomy gabinetu medycyny estetycznej, rodzaju używanego lasera, a także depilowanego obszaru. Trzeba się jednak przygotować na spory wydatek sięgający kilkuset złotych (od 100zł) za jeden zabieg, a w celu uzyskania satysfakcjonujących efektów, należy przeprowadzić serię zabiegów.

Depilacja laserowa – dla kogo?

Depilacja laserowa przeznaczona jest dla osób chcących na trwale pozbyć się owłosienia, a szczególnie nadmiernego. Poza tym to doskonałe rozwiązanie dla tych, u których tradycyjne metody powodują stany zapalne mieszków włosowych lub wrastanie włosków. Istnieją jednak przeciwwskazania do stosowania laseroterapii: ciąża i okres laktacji, niektóre choroby (nowotwory, łuszczyca, cukrzyca, bielactwo, epilepsja)
, antybiotyki na trądzik, wszelkie uszkodzenia naskórka czy skłonność do przebarwień. Depilacji laserowej nie wykonuje się na opalonej skórze ze względu na wysoki poziom melatoniny. Dzień przed zabiegiem niewskazane jest spożywanie alkoholu. Bezpośrednio przed zabiegiem trzeba umyć wybrane miejsce i ogolić włoski maszynką (pozostawione mogłyby poparzyć skórę).

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (7)
Zobacz także