UrodaDepilacja brazylijska - na czym polega i kiedy warto ją wykonać?

Depilacja brazylijska - na czym polega i kiedy warto ją wykonać?

Depilacja brazylijska - na czym polega i kiedy warto ją wykonać?
Źródło zdjęć: © East News | Value Stock Images

26.06.2018 20:18, aktual.: 02.11.2018 10:28

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Depilacja brazylijska polega na całkowitym usunięciu owłosienia z miejsc intymnych przy użyciu gorącego wosku lub pasty cukrowej. Zabieg ten wykonuje się w profesjonalnym gabinecie kosmetycznym. Tego typu depilacja obejmuje usunięcie włosków z: łona, pośladków, warg sromowych i odbytu.

Na czym polega depilacja brazylijska?

Depilacja brazylijska, nazywana potocznie depilacją bikini, jest popularnym zabiegiem kosmetycznym, polegającym na usuwaniu owłosienia z miejsc intymnych: z łona, pośladków, warg sromowych i odbytu. Zabieg ten zapewnia gładką skórę przez ok. 2 miesiące. Poza tym regularne wykonywanie tego zabiegu skutkuje znacznym osłabieniem włosów i ich redukcją.

Jak przygotować się do depilacji bikini?

Przed zabiegiem depilacji intymnej warto przygotować się na ból, ponieważ jest ona uznawana za jedną z najbardziej bolesnych metod usuwania owłosienia. Na pocieszenie można dodać, że chociaż ból jest intensywny, to jednak krótkotrwały. Ponadto, zanim udamy się na zabieg depilacji brazylijskiej, warto wcześniej całkowicie zaniechać golenia. Żeby depilacja intymna mogła zostać przeprowadzona włoski, muszą mieć długość przynajmniej 0,5 cm. Poza tym bezpośrednio przed zabiegiem nie należy natłuszczać skóry. Dla własnego komfortu (i kosmetyczki) przeprowadzającej depilację) należy wcześniej bardzo dokładnie umyć miejsca intymne.

Na WP radarOkazji znajdziesz wszystkie potrzebne do depilacji produkty.

Jak wygląda zabieg depilacji brazylijskiej?

Sposób przeprowadzenia depilacji brazylijskiej uzależniony jest od wielu czynników. Największy wpływ na przebieg tego zabiegu ma dobór środka. Do depilacji bikini używa się: wosku lub pasty cukrowej.

  • Depilacja brazylijska woskiem polega na nałożeniu gorącego (rozgrzanego do 37 stopni Celsjusza) wosku bezpośrednio na skórę, w kierunku zgodnym do wzrostu włosów. Następnie nałożony wosk przykrywa się cienkim, bawełnianym paskiem i energicznie odrywa, pozbywając się włosów wraz z cebulkami.
  • Depilacja brazylijska pastą cukrową polega na nałożeniu za pomocą szpatułki ciekłej, gęstej pasty cukrowej bezpośrednio na skórę, w kierunku wzrostu włosa, a następnie pozostawieniu jej na kilkanaście minut i ściągnięciu wraz z włosami.

Przeciwwskazania do depilacji intymnej

Depilacja brazylijska jest przeznaczona przede wszystkim dla kobiet, które chcą wyeliminować konieczność częstego i nieco kłopotliwego usuwania owłosienia z miejsc intymnych. Jednakże wyróżnia się kilka przeciwwskazań, które uniemożliwiają wykonanie zabiegu depilacji bikini.

Z racji tego, że podczas depilacji bikini może dojść do pęknięcia naczyń krwionośnych, nie jest ona zalecana kobietom ze słabymi naczynkami. Oprócz tego wśród przeciwwskazań do wykonania depilacji brazylijskiej można wymienić także: palenie papierosów i spożywania nadmiernej ilości alkoholu, cukrzycę, przyjmowanie leków hormonalnych oraz przeciwzakrzepowych (rozrzedzających krew).

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (2)
Zobacz także