ycipk-2uj4la

Gładkie nogi nawet przez kilka tygodni. Zobacz, jak wybrać najlepszy sprzęt do depilacji

Idealnie gładkie nogi bez włosków przez długi czas to marzenie niemal każdej z nas. Szczególnie w okresie, gdy temperatura pozwala na noszenie mini i szortów, depilacja staje się ważną, czasem codzienną czynnością. Zobacz, jak wydłużyć czas pomiędzy regularnym usuwaniem włosków i jak wybrać najlepszy sprzęt.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Dzięki odpowiedniemu sprzętowi możesz uzyskać bardzo dobre efekty
Dzięki odpowiedniemu sprzętowi możesz uzyskać bardzo dobre efekty (123RF)
ycipk-2uj4la

Długi efekt domowej depilacji
Najprostszą metodą usuwania włosków jest ich golenie. Niektóre z kobiet muszą wykonywać je nawet codziennie, by móc utrzymać efekt idealnie gładkich nóg. Jeśli nie chcesz spędzać dużo czasu pilnując tempa wzrostu włosków na nogach, pod pachami oraz w okolicach bikini, zdecyduj się na rodzaj depilacji, której efekt utrzyma się o wiele dłużej. Do wyboru masz na przykład wosk, który możesz wykonać w domu lub w gabinecie kosmetycznym. Polega on na przyklejeniu na dane miejsce plastra z woskiem i zerwaniem go razem z włoskami bardzo szybkim ruchem. Nie przepadamy za używaniem wosku w domu, a profesjonalne zabiegi nie należą do najtańszych. Naszym zdaniem w tej konkurencji pierwsze miejsce należy się depilatorowi, który usuwa włoski razem z cebulkami, nie podrażniając przy tym zbytnio skóry.

Nowoczesne modele są zaprojektowane w taki sposób, że ból podczas depilacji jest zminimalizowany. Owszem, do tego niewielkiego dyskomfortu należy się przyzwyczaić, jednak gdy ten moment nastąpi, używanie depilatora stanie się po prostu częścią pielęgnacyjnych rytuałów. Efekty utrzymają się dłużej niż po depilacji maszynką, pozwalając ci odpocząć i mieć więcej czasu na letni relaks. Kolejnym plusem, który powinien zachwycić szczególnie panie z silnymi włoskami, jest osłabianie się ich z każdą depilacją. Włoski odrastają coraz cieńsze i bardziej miękkie.

ycipk-2uj4la
Fotolia
Podziel się

Na co zwrócić uwagę podczas zakupu depilatora?
Wybierając depilator powinnaś zwrócić uwagę na kilka ważnych kwestii. Każdy z modeli może się różnić, co wpływa na przyjemność z użytkowania i twój komfort. Depilatory dzielimy na dwie najbardziej różniące się od siebie grupy - posiadające głowicę z dyskami oraz z pęsetami. Pierwsze będą lepsze dla kobiet o silniejszym i gęstszym owłosieniu. Modele z pęsetami są nieco tańsze i dobrze poradzą sobie z rzadkimi włoskami i nie podrażnią wyjątkowo wrażliwej skóry. Zwróć także uwagę na to, czy głowica jest choć odrobinę wyprofilowana, ponieważ znacznie ułatwia to proces depilacji. Zadbaj, by model, który wybierzesz miał wodoodporną głowicę. Dzięki temu możesz ją dokładnie umyć po użyciu i przygotować do kolejnego zabiegu depilacji. Równie ważna jest kwestia zasilania - niektóre z modeli zasilane są bateriami, inne wyposażone są w akumulator z oddzielną ładowarką. Jeśli nastawiasz się także na depilację bardziej wrażliwych rejonów, takich jak bikini lub pachy, koniecznie wybierz model z regulacją prędkości. Jej niższy poziom jest dokładniejszy i bardziej delikatny.

ycipk-2uj4la

Pielęgnacja skóry po depilacji
Depilacja za pomocą tego typu sprzętu może odrobinę podrażnić naskórek i sprawić, że po zabiegu depilowany obszar jest zaczerwieniony. Dlatego, zawsze używaj go wieczorem, aby przez noc skóra mogła się uspokoić. Dzień przed depilacją wykonaj dokładny peeling ciała, który usunie martwy naskórek i podniesie włoski, co ułatwi ich depilację. Peeling należy wykonać także 2-3 dni po zabiegu, co pomoże zapobiegać wrastaniu włosków i zadba o gładkość ciała. Po każdej depilacji i peelingu użyj intensywnie nawilżającego balsamu, który zmiękczy naskórek. Właściwe używanie depilatora i przemyślana pielęgnacja zapewni ci świetne efekty i zdecydowane wydłużenie przerw pomiędzy kolejnymi depilacjami.

0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.

ycipk-2uj4la

ycipk-2uj4la
ycipk-2uj4la