Trwa ładowanie...
d26e4yw

Różowe złoto na głowie, czyli truskawkowy blond wciąż w modzie

Odcień truskawkowego blondu jest subtelny i pełen blasku, przywodzi na myśl wakacyjne wspomnienia. Ukochany przez blogerki, uwielbiany przez gwiazdy młodego pokolenia – różowy blond to hit ostatnich sezonów i wcale nie zapowiada się, żeby wyszedł z mody.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Różowe złoto to kolor włosów, który nie wychodzi z mody
Różowe złoto to kolor włosów, który nie wychodzi z mody (iStock.com, Fot: heckmannoleg)
d26e4yw

Dla kogo różowy blond?

Włosy w odcieniu różowego blondu sprawdzą się przede wszystkim u blondynek z jasną cerą w różowych tonach.

Różowy czy truskawkowy blond to bardzo subtelny kolor balansujący między blondem, czerwienią i różem. W wielu przypadkach możliwe jest uzyskanie świetlistych, złotych kosmyków. Dlatego truskawkowy blond świetnie podkreśli urodę delikatnych blondynek o jasnej skórze.

Instagram.com
Podziel się

Najlepiej nakładać go na włosy blond lub rozjaśniane pasemka. Doskonale kontrastuje z zimnym blondzie, ale nic nie stoi na przeszkodzie, aby farbować nim złociste pasma.

d26e4yw

Jak uzyskać truskawkowy blond?

Najłatwiej uzyskać pożądany kolor różowego blondu na jasnych włosach. Wtedy koloryzacja może odbyć się nawet samodzielnie w domu.

Farby do włosów w tym odcieniu oraz inne kosmetyki i akcesoria do uzyskania wymarzonej fryzury znajdziesz teraz na WP radarOkazji.

W przypadku ciemniejszych włosów, a nawet dla pewności przy jasnym blondzie, lepiej będzie udać się do fryzjera. Ten przygotuje farbę z odpowiednią ilością każdego z pigmentów i dobierze ją do wyjściowego koloru włosów.

Instagram.com
Podziel się

W sklepach dostępne są farby w odcieniach miedzianego i złotego blondu, których użyć można do koloryzacji na truskawkowy blond w domu. Im jaśniejszy jest kolor wyjściowy, tym jaśniejsza powinna być farba. Niekiedy pożądany efekt da dopiero odcień czerwony, czyli wiśniowy lub burgundowy. Również czas przetrzymania farby na włosach jest zróżnicowany i zależy od jej odcienia i koloru samych włosów.

d26e4yw

Dobrym pomysłem na koloryzację na truskawkowy blond jest wykonanie testu za pomocą szamponetki. Nie należy do farb trwałych, zatem nie wnika w strukturę włosa, a tym samym zmywa się po kilku umyciach. Jeśli efekt nie będzie taki jak oczekiwany, parokrotne zmycie zatrze wszelkie ślady. Gdy jednak okaże się, że różowy blond wyszedł świetnie, da to zielone światło do koloryzacji trwałej.

Truskawkowy blond a długość włosów

Różowy blond sprawdza się na każdej długości włosów. Świetnie wygląda zarówno na włosach ściętych na chłopaka, jak i na bardzo długich. Truskawkowy blond prezentuje się znakomicie na włosach średniej długości, ściętych na równo.

Instagram.com
Podziel się
Instagram.com
Podziel się

Na długich włosach najlepiej wyglądają „przepłukane”, jedynie mieniące się na pojedynczych kosmykach różowe blondy.

d26e4yw
Instagram.com
Podziel się
Instagram.com
Podziel się

Sombre z truskawkowym blondem

Jeśli nie chcemy farbować całych włosów, z powodzeniem możemy spróbować truskawkowego sombre lub ombre. Będzie wyglądać niezwykle zjawiskowo, kontrastując ze złotym, platynowym czy siwym blondem.

d26e4yw
Instagram.com
Podziel się
Instagram.com
Podziel się

Truskawkowy blond – pasemka

Ostatnią propozycją są pasemka w różowym blondzie. Podobnie jak ombre tworzą doskonały kontrast z włosami w kolorze jasnego albo złotego blondu. Mogą występować zarówno na końcówkach włosów, jak i na grzywce czy przy skroniach. Zawsze jednak będą robić niesamowite wrażenie.

d26e4yw
Instagram.com
Podziel się
Instagram.com
Podziel się
d26e4yw

Podziel się opinią

Share

d26e4yw

d26e4yw