Trwa ładowanie...

Różowe złoto na głowie, czyli truskawkowy blond wciąż w modzie

Odcień truskawkowego blondu jest subtelny i pełen blasku, przywodzi na myśl wakacyjne wspomnienia. Ukochany przez blogerki, uwielbiany przez gwiazdy młodego pokolenia – różowy blond to hit ostatnich sezonów i wcale nie zapowiada się, żeby wyszedł z mody.

Share
Różowe złoto na głowie, czyli truskawkowy blond wciąż w modzie
Źródło: iStock.com, fot: heckmannoleg
d33a9i8

Dla kogo różowy blond?

Włosy w odcieniu różowego blondu sprawdzą się przede wszystkim u blondynek z jasną cerą w różowych tonach.

Różowy czy truskawkowy blond to bardzo subtelny kolor balansujący między blondem, czerwienią i różem. W wielu przypadkach możliwe jest uzyskanie świetlistych, złotych kosmyków. Dlatego truskawkowy blond świetnie podkreśli urodę delikatnych blondynek o jasnej skórze.

Instagram.com
Źródło: Instagram.com, fot: beautybyjessiemelo

Najlepiej nakładać go na włosy blond lub rozjaśniane pasemka. Doskonale kontrastuje z zimnym blondzie, ale nic nie stoi na przeszkodzie, aby farbować nim złociste pasma.

d33a9i8

Jak uzyskać truskawkowy blond?

Najłatwiej uzyskać pożądany kolor różowego blondu na jasnych włosach. Wtedy koloryzacja może odbyć się nawet samodzielnie w domu.

Farby do włosów w tym odcieniu oraz inne kosmetyki i akcesoria do uzyskania wymarzonej fryzury znajdziesz teraz na WP radarOkazji.

W przypadku ciemniejszych włosów, a nawet dla pewności przy jasnym blondzie, lepiej będzie udać się do fryzjera. Ten przygotuje farbę z odpowiednią ilością każdego z pigmentów i dobierze ją do wyjściowego koloru włosów.

Instagram.com
Źródło: Instagram.com, fot: hairbeauty_byjosefin

W sklepach dostępne są farby w odcieniach miedzianego i złotego blondu, których użyć można do koloryzacji na truskawkowy blond w domu. Im jaśniejszy jest kolor wyjściowy, tym jaśniejsza powinna być farba. Niekiedy pożądany efekt da dopiero odcień czerwony, czyli wiśniowy lub burgundowy. Również czas przetrzymania farby na włosach jest zróżnicowany i zależy od jej odcienia i koloru samych włosów.

d33a9i8

Dobrym pomysłem na koloryzację na truskawkowy blond jest wykonanie testu za pomocą szamponetki. Nie należy do farb trwałych, zatem nie wnika w strukturę włosa, a tym samym zmywa się po kilku umyciach. Jeśli efekt nie będzie taki jak oczekiwany, parokrotne zmycie zatrze wszelkie ślady. Gdy jednak okaże się, że różowy blond wyszedł świetnie, da to zielone światło do koloryzacji trwałej.

Truskawkowy blond a długość włosów

Różowy blond sprawdza się na każdej długości włosów. Świetnie wygląda zarówno na włosach ściętych na chłopaka, jak i na bardzo długich. Truskawkowy blond prezentuje się znakomicie na włosach średniej długości, ściętych na równo.

Instagram.com
Źródło: Instagram.com, fot: allisonbryant05
Instagram.com
Źródło: Instagram.com, fot: lielo1985

Na długich włosach najlepiej wyglądają „przepłukane”, jedynie mieniące się na pojedynczych kosmykach różowe blondy.

Instagram.com
Źródło: Instagram.com, fot: hairbymonica
Instagram.com
Źródło: Instagram.com, fot: kurinyourhair

Sombre z truskawkowym blondem

Jeśli nie chcemy farbować całych włosów, z powodzeniem możemy spróbować truskawkowego sombre lub ombre. Będzie wyglądać niezwykle zjawiskowo, kontrastując ze złotym, platynowym czy siwym blondem.

Instagram.com
Źródło: Instagram.com, fot: grazymoraiis
Instagram.com
Źródło: Instagram.com, fot: ancapatugavrilovici

Truskawkowy blond – pasemka

Ostatnią propozycją są pasemka w różowym blondzie. Podobnie jak ombre tworzą doskonały kontrast z włosami w kolorze jasnego albo złotego blondu. Mogą występować zarówno na końcówkach włosów, jak i na grzywce czy przy skroniach. Zawsze jednak będą robić niesamowite wrażenie.

Instagram.com
Źródło: Instagram.com, fot: knotsnscissors
Instagram.com
Źródło: Instagram.com, fot: kurinyourhair
Oceń jakość artykułu:
Zależy nam na podnoszeniu jakości naszego dziennikarstwa. Twoja opinia jest dla nas ważna!
d33a9i8

Podziel się opinią

Share

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d33a9i8
d33a9i8