LET’S CARE WITH CCC – WYJĄTKOWY MURAL W CENTRUM WARSZAWY

LET’S CARE WITH CCC – WYJĄTKOWY MURAL W CENTRUM WARSZAWY

LET’S CARE WITH CCC – WYJĄTKOWY MURAL W CENTRUM WARSZAWY
LET’S CARE WITH CCC – WYJĄTKOWY MURAL W CENTRUM WARSZAWY
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe
21.05.2021 16:22

CCC wprowadziło nową linię GO FOR NATURE, składającą się z akcesoriów wyprodukowanych w sposób zrównoważony. Promocja jest wzmocniona wyjątkowym muralem w samym centrum Warszawy. Tuż obok muralu został ustawiony recyklomat na butelki PET. Wrzucenie do niego butelki PET aktywuje iluminację LED na muralu.

Mural jest namalowany farbą fotokatalityczną, która oczyszcza powietrze. Dzięki jej zastosowaniu spaliny samochodowe i innego rodzaju zanieczyszczenia osiadają na powierzchni muralu. Pod wpływem światła słonecznego są neutralizowane (rozkładają się na nieszkodliwe dla środowiska związki azotu, wodę oraz nieznaczną ilość CO2). Powłoka jest samoistnie oczyszczana przy najbliższym opadzie deszczu, a cały proces zachodzi dopóki katalizator jest zasilany przez energię słoneczną.

LET’S CARE WITH CCC – WYJĄTKOWY MURAL W CENTRUM WARSZAWY
LET’S CARE WITH CCC – WYJĄTKOWY MURAL W CENTRUM WARSZAWY© Materiały prasowe

Dodatkowym wzmocnieniem przekazu jest recyklomat. Recykling jest najbardziej preferowanym sposobem zagospodarowania odpadów plastikowych, które są najbardziej niebezpieczne dla środowiska, gdyż rozkładają się przez kilka tysięcy lat uwalniając przy okazji wiele trujących związków. Z butelek PET powstają m.in. długopisy, zabawki, namioty, meble ogrodowe oraz buty sportowe. But Sprandi, prezentowany na muralu, powstał w 50% właśnie z butelek PET poddanych recyklingowi. Z recyklingu powstaje także poliester, który jest stosowany przy produkcji czapek, szalików i toreb, które wchodzą w skład linii Go For Nature.

CCC | LET'S CARE WITH CCC

Po zakończeniu kampanii wszystkie butelki z recyklomatu zostaną poddane procesowi recyklingu.

Recyklomat, LET’S CARE WITH CCC
Recyklomat, LET’S CARE WITH CCC© Materiały prasowe

Autorką projektu graficznego muralu jest Beata Śliwińska BARRAKUZ.

Linia Go For Nature dostępna jest stacjonarnie w sklepach CCC, online na www.ccc.eu oraz w aplikacji marki.

Źródło artykułu:WP Kobieta