Trwa ładowanie...

Podwójny podbródek - jak go zlikwidować? Ćwiczenia i zabiegi

Podwójny podbródek to tłuszcz zgromadzony pod brodą w wyniku nadwagi lub zaburzeń hormonalnych. Problem ten pojawia się przede wszystkim u osób po 30. roku życia. Podwójny podbródek można zlikwidować za pomocą ćwiczeń (np. joga twarzy), zabiegów kosmetycznych lub operacji.

W artykule znajdują się linki i boksy z produktami naszych partnerów. Wybierając je, wspierasz nasz rozwój.

Podwójny podbródek - jak go zlikwidować? Ćwiczenia i zabiegiŹródło: Fotolia
d2w09tu
d2w09tu

Po 25. roku życia skóra traci elastyczność i sprężystość. Warto więc zadbać o odpowiednie nawilżenie stosując kremy, olejki lub maseczki. Aby zapobiec powstawaniu podwójnego podbródka, należy prawidłowo się odżywiać, regularnie ćwiczyć i nawadniać ciało. Czasami trudno pozbyć się podwójnego podbródka, ponieważ jest to wada po prostu zapisana w genach.

Ćwiczenia na usunięcie podwójnego podbródka

Podwójny podbródek można zlikwidować wykonując regularnie odpowiednie ćwiczenia. Jogę twarzy można wykonywać w każdym miejscu, a wystarczy tylko kilka minut dziennie, aby zobaczyć rezultaty. Oto kilka ćwiczeń na usunięcie podwójnego podbródka:

  • odchyl głowę do tyłu, spojrzenie skieruj ku górze (do nieba) i wypychaj usta - jak do pocałunku. Możesz też poruszać ustami jak ryba.
  • wyciągnij język na brodę najmocniej jak możesz.
  • wystaw dolną wargę najdalej jak się da. Staraj się zakryć nią górną część ust. Ćwiczenia na podwójny podbródek należy powtarzać w 3 seriach po 10-15 razy.

Zabiegi na podwójny podbródek

Podwójny podbródek można usunąć dzięki różnym zabiegom oferowanym przez gabinetu medycyny estetycznej. Do wyboru są takie zabiegi, jak między innymi mezoterapia bezigłowa, lipoliza iniekcyjna, ultradźwiękowa i laserowa.

  • Mezoterapia bezigłowa na podwójny podbródek - to zabieg bezbolesny, który daje spektakularne efekty. Mezoterapia bezigłowa polega na mikronakłuciu skóry, a następnie wprowadzeniu wszystkich potrzebnych substancji aktywnych, które powodują rozpad trójglicerydów. Po zabiegu nie powstają ani siniaki, ani obrzęki. Cena jednego zabiegu mezoterapii bezigłowej to ok. 200 zł. Aby efekty zmniejszenia podwójnego podbródka były widoczne zaleca się serię 8-10 zabiegów.
  • Lipoliza iniekcyjna na podwójny podbródek - to zabieg służący do modelowania sylwetki, w tym szyi i podbródka. Zabieg lipolizy iniekcyjnej polega na wprowadzeniu pod skórę za pomocą zastrzyków substancji odpowiedzialnej za usunięcie komórek tłuszczowych. W rezultacie komórki ulegają rozpuszczeniu, a następnie są wydalane z organizmu. Lipoliza to zabieg bezoperacyjny, trwale i skutecznie redukujący tkankę tłuszczową. Cena lipolizy iniekcyjnej w okolicy podbródka to ok. 500 zł.
  • Lipoliza ultradźwiękowa na podwójny podbródek - wykorzystuje energię ultradźwiękową o niskiej częstotliwości, która oddziela komórki tłuszczowe od innych komórek. Rozbity tłuszcz wydalany jest z organizmu w naturalny sposób. Po zabiegu na podwójny podbródek mogą pojawić się małe siniaki. Cena jednego zabiegu lipolizy ultradźwiękowej to powyżej 1500 zł.
  • Lipoliza laserowa na podwójny podbródek - do redukcji tkanki tłuszczowej wykorzystuje promieniowanie świetlne. Światłowód lasera wprowadza się pod skórę poprzez niewielkie nacięcia. Laser rozbija komórki tłuszczowe, które są wydalane z organizmu w ciągu kilku dni. Po lipolizie laserowej mogą pojawić się siniaki, obrzęki lub oparzenia. Cena lipolizy laserowej to ok. 2000 zł. Zabiegi te nie wymagają znieczulenia ogólnego. Efekty lipolizy lub mezoterapii bezigłowej w postaci zmniejszenia podwójnego podbródka można zobaczyć już po 3 miesiącach.
icon info

W artykule znajdują się linki i boksy z produktami naszych partnerów. Wybierając je, wspierasz nasz rozwój.

d2w09tu
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2w09tu