GwiazdyLudzie od mody

Ludzie od mody

Ludzie od mody

Styliści to specyficzna grupa społeczna w modowej branży. Rekrutują się z byłych modelek, albo bezrobotnych celebrytów. Niektórzy uzurpują sobie prawo do ocen, inni tylko doradzają. Przedstawiamy listę najbardziej znanych osób, które medialnie zajmują się modą.

Styliści to specyficzna grupa społeczna w modowej branży. Rekrutują się z byłych modelek, albo bezrobotnych celebrytów. Niektórzy uzurpują sobie prawo do ocen, inni tylko doradzają. Przedstawiamy listę najbardziej znanych osób, które medialnie zajmują się modą.

Zanim stał się jednym z najbardziej krwiożerczych stylistów i modowych guru w Polsce, był sprzedawcą w warszawskim Bogusz Center (nieistniejąca już galeria handlowa). Tam wypatrzył go jeden z fotografów mody i zaproponował Jacykowi pracę. Tomek zaczął stylizować sesje dla gazet, m.in. do pierwszych wydań „Playboya”. Podpisywał się wtedy Tom Jacykoff i nie śmiał krytykować sposobu noszenia się ówczesnych celebrytów.

Szkoda, bo w latach 90-tych prawie każdy ubierał się źle i Jacyków miałby pole do popisu.

Kiedy stylista nie gani gwiazd w mediach, znajduje czas dla szarych obywateli, których zabiera na odpłatne zakupy. Jeśli obierze kogoś na celownik, nie popuszcza, dopóki nie znajdzie innej ofiary: ostatnio zrugał za modowe wybory Katarzynę Skrzynecką i jej męża.

1 / 8

Rachel Zoe

Obraz
© ONS

Wielka, choć mikrych rozmiarów, królowa stylizacji ze Stanów Zjednoczonych. Często obwiniana jest o propagowanie niezdrowej chudości i nadmiernej opalenizny. Uwielbiają ją amerykańskie nastolatki, a celebryci darzą zaufaniem.

Zoe współpracuje z wieloma gwiazdami, domami mody, firmami kosmetycznymi i kolorowymi magazynami. Pomagała w kreowaniu wizerunku Cameron Diaz, Lindsay Lohan i Nicole Richie. Dziś pracuje między innymi z Jennifer Garner, Kate Hudson i Kate Beckinsale.

Aby skorzystać z porad Rachel, trzeba przygotować się na wydatek rzędu 6 tys. dolarów dziennie. Element rozpoznawczy stylizacji Zoe to wielkie okulary przeciwsłoneczne, duża ilość biżuterii i długie włosy.

2 / 8

Gok Wan

Obraz
© ONS

Zanim zajął się na poważnie stylizacją, swoja karierę rozpoczynał od fryzjerstwa i makijażu. Kilka lat później kreował styl wielu gwiazd i modelek do sesji mody w prestiżowych magazynach jak „Marie Claire” i „Glamour”.

Prawdziwą karierę rozpoczął wraz z programem „Jak dobrze wyglądać nago”, gdzie rozbierał, a następnie ubierał puszyste kobiety.

Gok Wan szybko stał się ikoną w branży: mimo, że naśladowców jego stylu jest wielu, tylko Wan zna tajemnicę jak świetnie wyglądać bez ubrania, ale za to z nadprogramowymi kilogramami.

3 / 8

Piotr Sałata

Obraz
© AKPA

Miał być polską odpowiedzią na brytyjskiego Goka Wana i doradzać Polkom jak zaakceptować niedoskonałości swojej figury, a zbędne kilogramy maskować dobrze dopasowanymi ubraniami.

Mimo, że Sałata miał dobre chęci program nie odniósł planowanej medialnej furory. Sałata jest miły, uprzejmy i sprawia wrażenie zainteresowanego stylizacją zakompleksionych kobiet, ale przeszkadza brak obycia medialnego, do czego stylista sam się przyznał w wywiadzie dla „Dziennika”.

4 / 8

Jolanta Kwaśniewska

Obraz
© AKPA

Już za czasów prezydentury męża byłą uznawana za jedną z najlepiej ubranych małżonek głów państw. Umiejętność dobierania kolorów i dodatków zaprocentowała, gdy telewizja TVN zaproponowała Jolancie Kwaśniewskiej prowadzenie programu „Lekcja stylu”.

Tam, najpierw wspólnie z Magdą Mołek, a później samodzielnie, doradza widzom jak dobierać materiały, pakować walizkę i jeść ptysia. Każdy program dedykowany jest osobnemu problemowi modowemu, który była prezydentowa rozwiązuje na oczach widzów.

5 / 8

Trinny Woodall i Susannah Constantine

Obraz
© ONS

Polki długo nie mogły zaakceptować lekko obcesowego stylu dwóch charyzmatycznych prowadzących brytyjskiego „Jak się nie ubierać”. Jedna chuda, druga wiecznie niezadowolona – czy to one miały radzić co do kwestii wyglądu i mody?

Po pierwszym sezonie programu, Trinny Woodall i Susannah Constantine kupiły serca polskich widzów. Rady dotyczące, między innymi, kształtu kobiecej sylwetki i umiejętności dobierania do niej odpowiedniego ubioru były trafione i bezcenne. Okazało się, że wiedza, kto jest wazą grecką, a kto gruszką, może rozwiązać wiele modowych dylematów.

6 / 8

Carson Kressley

Obraz
© ONS

Najbardziej barwny prowadzący z grupy pięciu gejów z programu „Porady różowej brygady”. Swoją wesołkowatością i bezpośrednim stylem życia zaskarbił również serca Polek.

Program Carsona to amerykańska wersja „Jak dobrze wyglądać nago”. Prowadzący, z małymi modyfikacjami, prowadzi takie samo show, jak Gok Wan w Wielkiej Brytanii i Piotr Sałata w Polsce. Okazuje się, że rozbieranie pań z kompleksami to domena mniejszości seksualnych.

7 / 8

Joanna Horodyńska i Karolina Malinowska

Obraz
© AKPA

Tandem do zadań specjalnych, czyli oceniania stylu gwiazd. Dwie panie, byłe modelki i znawczynie tematu oceniają, który z celebrytów nadąża za trendami, który z modą jest na bakier, a który dobrze rokuje.

Dwie panie przyznają gwiazdom punkty za określony ubiór, rozkładając go na czynniki pierwsze, a potem wyceniają, ile dany aktor czy piosenkarz zapłacił za buty albo torebkę. Weronice Rosati oberwało się za brzydkie guziki w spódnicy, a Dominice Gawędzie za nietrafione uczesanie.

8 / 8

Agnieszka Maciąg

Obraz
© AKPA

Co robi emerytowana modelka, która już wydała książkę i płytę, ale nadal chce być aktywna zawodowo? Doradza innym kobietom w telewizyjnym show jak się ubierać.

Agnieszka Maciąg w programie „Metamorfozy Fashion Cafe”, uzbrojona w armię profesjonalistów: m.in. fryzjera i makijażystkę wybiera dwie panie i funduje im metamorfozę.

Z pomocą przyjaciół, wyrzuca z szaf i waliz pań, które zgłosiły się do programu niemodne ciuchy i zastępuje je tymi bardziej dobranymi. Jeszcze fryzura oraz make’up - i więcej szczęścia na świecie dzięki byłej modelce.

Zuzanna Menkes

tomasz jacykówgok wanmoda

Wybrane dla Ciebie

Komentarze (17)