Ma znanego ojca. Nie każdy wie, że są spokrewnieni

Ma znanego ojca. Nie każdy wie, że są spokrewnieni

Alżbeta Lenska pochodzi z muzycznej rodziny
Alżbeta Lenska pochodzi z muzycznej rodziny
Źródło zdjęć: © AKPA
22.08.2023 17:09, aktualizacja: 22.08.2023 17:49

Jest szczęśliwą żoną i mamą, a także cenioną aktorką. Pięć lat temu przeszła poważną operację po pęknięciu tętniaka mózgu. Od ponad roku spełnia się muzycznie, podobnie jak jej tata. Alżbeta Lenska 22 sierpnia skończyła 42 lata.

Alżbeta Lenska urodziła się 22 sierpnia 1981 roku w Siemianowicach Śląskich. Od 2021 roku wciela się w rolę Patrycji Argasińskiej w telenoweli "M jak miłość". Wcześniej mogliśmy oglądać ją m.in. w serialach "Pierwsza miłość", "Usta usta", "Przepis na życie" czy "Przyjaciółki".

Prywatnie jest żoną popularnego aktora Rafała Cieszyńskiego. Pobrali się w 2007 roku, a rok później wzięli ślub. Tworzą jedną z najbardziej rozpoznawalnych par w polskim show-biznesie. Para doczekała się dwójki dzieci - Zosi i Antoniego.

Alżbeta Lenska pięć lat temu przeżyła dramatyczne chwile. Na szczęście wygrała z tętniakiem mózgu.

Traumatyczne chwile

W 2018 r. podczas próby spektaklu w teatrze Komedia w Warszawie Alżbeta Lenska nagle doświadczyła silnego bólu głowy. Chwilę później upadła z impetem i nie mogła złapać tchu. Szybko wezwano pomoc medyczną.

Okazało się, że w jej głowie pękł tętniak, którego aktorka miała od pięciu lat. Niezbędna była natychmiastowa operacja. Ostatecznie udało jej się pokonać chorobę. Dzięki szybkiej pomocy lekarzy przeszła operację i wróciła do zdrowia. Od tego czasu powtarza, że dostała dodatkowy czas "w gratisie".

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Ma sławnego ojca

Alżbeta Lenska jest córką Polki i pół-Słowaka, pół-Węgra. Tibor Lensky urodził się w Czechosłowacji, obecnie mieszka w Czechach i jest znanym u naszych południowych sąsiadów muzykiem.

Jest również menedżerem jednej z najbardziej znanych czeskich wokalistek, Heleny Vondráčkovej.

"Ja to się śmieję, że Helena bardziej mnie pilnowała, żeby ćwiczyć i dużo nie jeść. Zawsze jak przychodziła, gdy miałam 14 lat, mówiła: Czy ty ćwiczysz Alżbeta? Miałam przyjemność jeździć z tatą do Sopotu, Opola. To był ciekawy świat, ale cały czas gdzieś obok. Może przez to właśnie wstydziłam się śpiewać, bo znałam takie osoby" – wspominała swoje dzieciństwo Alżebta Lenska w "Dzień dobry TVN".

Aktorka sama postanowiła wydać swój debiutancki singiel.

- Śmieję się, że mam to w genach, więc napisałam piosenkę, która ma radosną melodię, ale chciałam, żeby była też o czymś, więc zawarłam w niej swoją historię. Tam wszystko jest prawdziwe - mówiła o utworze "Deal chwil".

Znasz kobietę, której działania i zaangażowanie podziwiasz? Koniecznie zgłoś ją w naszym plebiscycie #Wszechmocne

Zapraszamy na grupę FB - #Samodbałość. To tu będziemy informować na bieżąco o wywiadach, nowych historiach. Dołączcie do nas i zaproście wszystkie znajome. Czekamy na was!