Trwa ładowanie...
d2r9khp

Magdalena Adamowicz odebrała nagrodę w imieniu męża. Wygłosiła poruszające przemówienie

Magdalena Adamowicz pojechała z córkami do Aten, by odebrać w imieniu Pawła Adamowicza nagrodę za działalność na rzecz demokracji. Wdowa po prezydencie Gdańska nie kryje emocji.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Magdalena Adamowicz odebrała nagrodę dla Pawła Adamowicz Zdjęcie za działalność na rzecz demokracji
Magdalena Adamowicz odebrała nagrodę dla Pawła Adamowicz Zdjęcie za działalność na rzecz demokracji (PAP/ONS)
d2r9khp

Zaangażowanie Pawła Adamowicza i jego działalność polityczna są doceniane również po jego śmierci. W czwartek 10 października Magdalena Adamowicz odebrała z rąk przewodniczącego Rady Europy Donalda Tuska oraz burmistrza Aten Kostasa Bakoyannisa nagrodę "Athens Democracy Award".

"To był bardzo wzruszający, pełen emocji wieczór" – pisze Adamowicz w najnowszym wpisie na Instagramie. Polityczka opublikowała zdjęcie, na którym uwieczniono moment odbierania przez nią nagrody z rąk Tuska i Bakoyannisa. Towarzyszyły jej córki.

d2r9khp

Adamowicz wygłosiła przemówienie, w którym zwróciła się do wszystkich ludzi dobrej woli, aby wyobrazili sobie świat, w którym nie ma nienawiści. Odniosła się słów z piosenki "Imagine" Johna Lennona. Poprosiła, by wszystkie te osoby, w imię jej zamordowanego męża, wyobraziły sobie świat, w którym "każdy człowiek jest szanowany jako jednostka i nikt nie jest wynoszony na piedestał, w którym decyzje podejmujemy w konsensusie po debacie opartej o fakty, wiedzę i doświadczenie, a nie o kłamliwą propagandę".

Paweł Adamowicz zmarł 14 stycznia 2019 roku w wieku 53 lat. Dzień wcześniej, 13 stycznia, podczas gdańskiego finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy został zaatakowany przez 27-letniego nożownika Stefana W. Zadano mu kilka ciosów. Mimo 5-godzinnej operacji i przetoczenia około 20 litrów krwi prezydent Gdańska zmarł.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Zobacz także: Mamy mają moc – Lidia Bukowska

d2r9khp

Podziel się opinią

Share

d2r9khp

d2r9khp