Blisko ludziMagdalena Środa o nowej posadzie Kingi Dudy: "Prezydent wymienił towarzyszkę podróży i światowych spotkań na lepszy model"

Magdalena Środa o nowej posadzie Kingi Dudy: "Prezydent wymienił towarzyszkę podróży i światowych spotkań na lepszy model"

Magdalena Środa o Kindze Dudzie
Magdalena Środa o Kindze Dudzie
Źródło zdjęć: © ONS

18.09.2020 15:08, aktual.: 01.03.2022 13:54

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Na stronie internetowej Kancelarii Prezydenta pojawiła się niedawno informacja, że Kinga Duda została powołana na doradcę społecznego prezydenta RP. Jej praca w kancelarii, mimo tego, że bezpłatna, wywołała wiele oburzenia. Magdalena Środa również zabrała głos w tej sprawie.

Kinga Duda po raz kolejny została wzięta pod lupę. Najnowsza ścieżka, jaką obrała w swojej karierze, wywołała burzę. Prezydent został oskarżony przez internautów o nepotyzm, a wiele osób publicznych nie może zrozumieć, dlaczego Dudówna dała się wciągnąć w politykę. Magdalena Środa, polska socjolożka i publicystka, była jedną z pierwszych osób, które ostro skomentowały nową posadę córki prezydenta.

"To niepojęte, żeby młoda osoba uwikłana w rodzinny kontekst, a zarazem absolwentka rozmaitych studiów, gdzie zapewne uczyli ją o różnicy między tym, co prywatne i publiczne, dała się wciągnąć w polityczną grę tatusia wyreżyserowaną przez Prezesa, by pokazać narodowi, że nepotyzm jest naszym narodowym dobrem" – pisała na swoim publicznym profilu na Facebooku.

Nazwała też Kingę Dudę "nijaką" i zapytała, po co jej były studia prawnicze. Później pojawiły się kolejne ostre słowa humanistki.

Magdalena Środa krytykuje Kingę Dudę

Środa twierdzi, że w wolontariackiej posadzie doradcy społecznego, jaką objęła Kinga Duda, chodzi o to, żeby podróżowała ze swoim ojcem po świecie i ocieplała jego wizerunek. Profesorka bez oporów stwierdziła, że nie robi tego żona prezydenta, nazwana przez nią "sztywną i niemą Agatą".

"Prezydent wymienił towarzyszkę podróży i światowych spotkań na lepszy model. Kinga zrobi na tym międzynarodową karierę, Andrzej będzie miał fan, no i wszystko zostaje w kręgu rodzinnym. Jakby się kto pytał czym jest "święta rodzina" o którą tak zabiega Kościół to właśnie to: Kinga "doradcą" tatusia, Jacek Kurski ,wzorem katolickiego męża, Marta Kaczyńska, ideałem katolickiej żony, Prezes (wzór dla kleru), ideałem pełnej rodziny" – napisała w najnowszym poście, który udostępniło aż 820 osób.

Źródło artykułu:WP Kobieta
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (996)
Zobacz także