Malutka łazienka

Malutka łazienka

14.11.2006 11:33, aktual.: 14.11.2006 11:57

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Pani Kasia prosi o pomoc w urządzeniu malutkiej łazienki o wymiarach 150 na 200 cm. Chciałaby wstawić tam kabinę prysznicową, umywalkę, sedes oraz pralkę.

Pani Kasia prosi o pomoc w urządzeniu malutkiej łazienki o wymiarach 150 na 200 cm. Chciałaby wstawić tam kabinę prysznicową, umywalkę, sedes oraz pralkę. W rogu łazienki znajdują się rury które na rysunkach oznaczam białym prostokątem z oznaczeniem wersji. Więcej niestety nie wiem. Po raz kolejny proszę o nadsyłanie dokładniejszych danych, zwłaszcza, gdzie znajdują się piony lub chociaż obecne rozmieszczenie sanitariatów.

W związku z powyższymi wątpliwościami przedstawiam dwa możliwe rozwiązania. W wersji A umieszczenie sedesu jest najbardziej prawdopodobne. Obok miejsca z rurami. Po lewej stronie od wejścia. Być może obok zmieściłaby się chociaż szafka typu regał. Dzięki temu można nieco ukryć rury. W rogu zaokrąglony brodzik z kabiną 80x80 cm. Naprzeciwko drzwi można w szafce lub pod praktycznym blatem umieścić pralkę o zmniejszonej głębokości. Niestety, w tej wersji umiejscowienie umywalki będzie niewygodne, w przejściu, naprzeciwko miski sedesowej. Musi być ona możliwe mała, aby nie zaburzać komunikacji. Gdyby było to możliwe proponuję zastanowić się nad wersją B. Tutaj sedes umiejscowiony został naprzeciwko drzwi. Po prawej półka na umywalkę – w tej propozycji stawiana na blacie niewielka szklana półkula. Pod blatem pralka o zmniejszonej szerokości. W tej wersji również być może udałoby się ukryć rury za półkami. Mogą one być na kółkach lub z zawiasem umożliwiającym dostęp do rur. Brodzik pięciokątny. Można się tu
również zastanowić nad zastosowaniem tylko obniżenia podłogi i użyciem tylko zasłony lub drzwiczek montowanych do ściany w formie brodzika zamiast stosowania całego, bardziej ograniczającego przestrzeń urządzenia.

Źródło artykułu:WP Kobieta
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (0)
Zobacz także